Facebook, Instagram’ın popüler fotoğraf özelliğini kendi bünyesinde hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Edinilen bilgilere göre, Facebook Instagram’ın beğenilen özelliği üzerinde çalışmaya başladığını kabul etti. Söz konusu yenilik kullanıcı tabanında test edilmeye başlandı. Facebook yaptığı açıklamada bu özellik üzerinde bir süre daha çalışacaklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir logoyla kullanıcı karşısına çıkan Facebook, Instagram ve WhatsApp plaformlarına sahip olduğunu vurgulamak amacıyla böyle bir değişikliğe gitmişti.  Şirket, Facebook Pay’i geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Facebook Pay ile tüm uygulamalarda çalışacak olan bir dijital ödeme sistemi planlayan şirket, aynı zamanda Instagram’ın feed yapısına benzer bir özelliği de test aşamasına geçirmiş oldu.

Facebook’ta haber akışında bir fotoğrafa dokunulduğunda ve aşağı kaydırıldığında akışa tekrar yönlendiriliyor. Ancak yeni gelecek olan özellikle birlikte Instagram’da olduğu gibi daha fazla fotoğrafa bakabilecek ve feed aşağıya kaydırılmaya devam edilebilecek

TechCrunch’a yapılan açıklamada, Facebook bu özelliğin test aşamasında olduğunu doğruladı. Ancak Instagram’daki özelliği direkt almayacağını ve değişiklik yapılacağını belirten şirket detaylardan ise bahsetmedi. Facebook, söz konusu özelliği platformundaki videolarda halihazırda kullanıyor. Yani, modayla alakalı bir videoya dokunduğunuzda, Facebook size modayla alakalı daha fazla video öneriyor. Ancak Facebook feed’inde artık fotoğraflar için de bu özellik uygulanacak.

Facebook’un bu özelliği ne zaman kullanıcılara sunulacağı ve ne özellikte ne gibi değişiklikler yapılacağı ise şu an için bilinmiyor.