Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Akbank’ın tüm kanallardan müşterilerine sunduğu bu fonlar bir ayda 150 milyon TL büyüklüğe ve yaklaşık 9 bin yatırımcıya ulaştı. Ayrıntılar haberimizde

Akbank Yatırım Hizmetleri, metaverse ile elektrikli ve otonom araçlar temalı fonları yatırımcılar ile buluşturdu. Ak Portföy geçtiğimiz ay içerisinde bu sektörlere yatırım için 2 değişken fon ile beraber, 2 Anapara Korumalı Fonu Türkiye’de ilk kez yatırımcılara sundu. Akbank’ın tüm kanallardan müşterilerine sunduğu bu fonlar bir ayda 150 milyon TL büyüklüğe ve yaklaşık 9 bin yatırımcıya ulaştı.

Fonlar, yatırımcıların dalgalı piyasalarda önlerini görmesini sağlıyor

 Konuya ilişkin açıklama yapan Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler, “Günümüz şartlarında tematik fonlar yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Daha önce yatırımcılarımızı sağlık, alternatif enerji, turizm ve blockchain gibi temalar ile tanıştırmıştık. Şimdi de metaverse ile elektrikli ve otonom araçlar temalarını müşterilerimize sunuyoruz. Ak Portföy Metaverse ve Dijital Yaşam Teknolojileri Değişken Fon ile Ak Portföy Elektrikli ve Otonom Araç Teknolojileri Değişken Fon, farklı temalarıyla portföyünü zenginleştirmek isteyen müşterilerimizi bekliyor. Bu fonların en büyük avantajı, fonlar, yatırımcıların dalgalı piyasalarda önlerini görmesini sağlıyor” dedi.

Metaverse’te 20, elektrikli araçlarda 30 şirkete yatırım yapılabiliyor

Akbank Yatırım Hizmetleri Bölüm Başkanı Evren Cantürk ise “Meta evrenlere yatırım yolu ile dahil olmak isteyenler, Ak Portföy Metaverse ve Dijital Yaşam Fonu sayesinde tek işlem ile 20 şirkete yatırım yapabiliyor. Diğer yeni temamız ise elektrikli ve otonom araçlar. Otomotiv sektöründe devrime yol açan şirketleri içeren Ak Portföy Elektrikli ve Otonom Araç Teknolojileri Değişken Fon’u da 30 farklı şirkete aynı anda yatırım imkanı sağlıyor. Otonom araç devriminden pay almak isteyen yatırımcılarımız bu fonu tercih ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz