lg-ces-2022-lifestyle-tv
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

LG, susuz çalışan çamaşır makinesi üzerinde çalıştığını açıkladı. Su ve deterjan kullanmadan çalışan çamaşır makinesi, çevrecilik için büyük bir adım anlamına geliyor.

Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan iklim değişikliğine dikkat çeken LG, su krizinin çok da uzak gelecekte olmadığına dikkat çekiyor. Neredeyse her şey, su ile temizleniyor. Özellikle de giyim ve tekstilin su ile temizlenmesi, dünya genelinde her gün milyonlarca ton suyun harcanmasına sebep oluyor.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG, su ve deterjan olmadan çalışan çamaşır makinesi geliştirdiğini duyurdu. Özellikle çevrecilerin dikkatini çekmeyi başaran şirket, geliştirilen çamaşır makinesinin en az 2 yıl boyunca test edileceğini belirtti. Bu süre boyunca herhangi bir problem tespit edilmezse, makine seri üretime geçiş yapacak.

lg-susuz-camasir-makinesi-teknosafari

LG, susuz ve deterjansız çalışan çamaşır makinesinin, ‘karbondioksit dönüşümü’ mantığı ile çalıştığını paylaştı. Yani, makinenin içinde gaz haline bulunan karbondioksit, makine çalıştığında sıvı hale getiriliyor. Yıkama işlemi bittiğinde ise yeniden gaz haline çevriliyor.

Bunların yanında şirket, ürünün geliştirme ve test aşamasının ardından çıkış tarihi konusunda herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Ancak cihazın, özellikle su ve deterjan kullanmaması sebebi ile oldukça tasarruflu ve çevreci olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, rekor seviyede gelir elde etmeyi başardı

Amazon, Fallout dizisi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı 

Clubhouse, yakında tarayıcı üzerinden erişilebilecek

PayPal, kendine ait kripto para çıkarıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz