WhatsApp’ın iOS sürümüne gelecek yeni özellikle, grup mesajları otomatik olarak silinecek. Geçen ay Android platformuna sunulan yeni özellik iOS’un beta sürümünde deneniyor.

Online mesajlaşma uygulaması platforma neredeyse her gün yeni bir özellik ekliyor ve mevcut sürümleri iyileştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Geliştiriciler şimdi de kullanıcıların çok fazla aktif olmadıkları gruplardan gelen mesajlardan daha kolay bir şekilde kurtulmalarına yarayacak bir özellikle işleri daha da kolaylaştıracak.

Geçen ay Android platformuna eklenen özellik, grup mesajlarını otomatik olarak silerek kullanıcıların uzun zamandır aktif olarak kullanmadıkları grup mesajlarından kurtulmalarına yardımcı oluyordu. iOS ekosistemine de gelmesi beklenen özellik WhatsApp’ın iOS Beta sürümüne de eklendi. iOS kullanıcılarının da kısa süre sonra bahsedilen özelliği kullanmaya başlayacağı düşünülüyor.

WhatsApp’ın amacı ise, uzun zamandır aktif olunmayan gruplardan gelen mesajları silmek olacak. WABetaInfo tarafından açıklanan grup mesajlarını otomatik olarak silme özelliği, doğrudan grup ayarları içerisinde yönetiliyor. Kullanıcılar, bu özelliği aktif ettiklerinde tüm gruplara ait mesajları silmiyorlar. Üstelik geliştirici ekip, bu özelliğin daha da işlevsel bir yapıya sahip olması için farklı zaman seçenekleri sunuyor. Yani kullanıcılar, gruplardaki mesajları birkaç farklı zaman dilimi içerisinde silmeyi tercih edebilecekler.