Alarmy Ayarlar

Uykusu yoğun olanlar, standart bir alarmla uyanamayanlar, alarmı erteleyip işe geç kalanlar… Bu haberimiz tam size göre. Akıllı cihazınızın alarm programıyla uyanmakta zorluk yaşıyorsanız sizler için incelediğimiz Alarmy uygulamasına göz atabilirsiniz. İşte; Alarmy nedir? Alarmy nasıl kullanılır?

Kimimiz klasik alarmlarla uyanamayabiliyoruz. Özellikle de pandemi döneminde altüst olan uyku düzenimize çok daha güçlü bir alarm gerekebiliyor ve imdadımıza yine uygulamalar yetişiyor. Bu nedenle; Tekno Safari editörleri olarak bu haberimizde Alarmy uygulamasına yer verdik. İşte; Alarmy nedir’ ? ’Alarmy nasıl kullanılır ? 

Alarmy Nedir? 

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Alarmy, bir çalar saat uygulamasıdır. Klasik alarmlarla uyanmakta zorlanıyorsanız, matematik problemi, adım atmak, sallamak gibi uyanmanızı kolaylaştıracak çeşitli görevler belirleyebilirsiniz. Ücretsiz de kullanabileceğiniz Alarmy uygulamasının bazı özellikleri ise Premium paket içinde yer alıyor. Oldukça yüksek sesli alarm özelliği de bulunan uygulamada, uykusu hafif olanlar için normal zil sesleri de mevcut. Uyandırma kontrolü özelliğiyle uygulamaya tamamen uyandığınızı kanıtlamak zorundasınızdır. Yedekleme ses özelliğiyle ise uyanmadığınız takdirde çok yüksek sesli ikinci alarm devreye girecektir. Daha pek çok özellikleriyle Alarmy uygulamasını nasıl kullanacaksınız. İşte; ‘Alarmy nedir’ ? Alarmy nasıl kullanılır’ ? 

Alarmy Nasıl Kullanılır? 

Alarmy Zil Ayarları

Uygulamaya giriş yaptığınızda karşınıza çıkan notları atlayabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı alarm kurarak başlayabilirsiniz. 

Alarmy Ayarlar

Öncelikle uyanmam gereken saati ayarlıyorum.  

Alarmy Ayarlar

Ardından alarm kapatma yöntemini ayarlıyorum. Sabahları kimi zaman alarmları erteliyor ve bu durum da geç kalmamıza neden olabiliyor. Dolayısıyla alarm kapatma yöntemi seçeneğinden bir görev seçerek kurduğumuz alarmı daha etkin bir hale getirebilirsiniz. Bu görevleri seçmeniz için de uygulamanın ücretli paketini almanız gerekiyor. Görevler arasında yazıyor, adım atma, fotoğraf çekme, sallama, matematik problemleri ve barkod, QR kodu yer alıyor.  

Alarmy Ayarlar

Yazıyor görevine geldiğinizde temel ve motivasyon ifadeler olmak üzere iki ayrı ifade türüyle karşılaşacaksınız. Ben burada temel ifadeleri seçiyor ve ardından da ifade sayısını belirliyorum. Bu seçimleri yaptıktan sonra altta gördüğünüz ‘kayıt etmek’ yazısına dokunuyorsunuz. Böylece sabah alarmınız çaldığında erteleyip tekrar uyumamanız için temel ifadeleri telefonunuza yazmanız gerekecek. 

Alarmy Ayarlar

Adım atmak görevine geldiğinizde atacağınız adım sayısını seçiyor ve yine kaydediyorsunuz.  

Alarmy Ayarlar

Fotoğraf çek seçeneğine geldiğinizde ise her sabah alarmınız çaldığında yatağınızdan çekeceğiniz bir fotoğrafı çekip buraya ekliyorsunuz. Her sabah alarmınız çaldığında da buranın fotoğrafını çekmediğiniz sürece alarmınız kapanmıyor.  

Alarmy Ayarlar

Sallama görevinde ise sallama sayısını seçtikten sonra sarsıntı duyarlılığını da belirliyor ve ardından yine kaydediyorsunuz. Böylece alarmınızı kapatmak için telefonunuzu kaç kez sallayacağınızı ayarlıyorsunuz.  

Alarmy Ayarlar

Matematik problemleri görevi uyanmanız için en etkili görev olsa gerek. Alarmınız çaldığında çözeceğiniz problemin kolay ve zorluk seviyesini belirliyor ardından soru sayısını seçiyorsunuz.  

Alarmy Ayarlar

QR ve barkod kodu uygulamada en ilginç bulduğum görevlerden diyebilirim. Mantığı ise diğer görevlerle aynı. Önce bir QR veya barkod kodunu buraya ekliyorsunuz. Daha sonra alarmınızı kapatmak için bu eklediğiniz QR veya barkod kodunu çekmeniz gerekiyor. Ücretli paketi almadığınız bu görevlerin hiçbirini kullanamıyorsunuz. Uygulama tarafından otomatik olarak belirlenen varsayılan görevini kullanabiliyorsunuz.  

Alarmy Zil Ayarları

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Sıra geldi Alarmy’de zil ayarlarına. Öncelikle zil sesine dokunduğunuzda klasik, yüksek sesle ve senin müziğin olmak üzere üç ayrı seçenekle karşılaşacaksınız. Klasik ve yüksek ses seçeneklerinden alarmınızın çalmasını istediğiniz zil sesi seviyesine göre seçim yapabilirsiniz.  

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Senin müziğin seçeneğine geldiğinizde ise kendi müzikleriniz arasından zevkinize göre uyanmak istediğiniz müziği seçebilirsiniz. 

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın ücretli özellikleri arasında ses paketi ve uyanma chek’de yer alıyor. Ses gücü paketiyle yedek ses ve zaman basıncını aktif olarak ayarlayabilirsiniz. Yedek sesi aktifleştirdiğiniz takdirde alarmınıza 40 saniye yanıt vermediğinizde yedek ses olarak çok yüksek bir alarm çalmaya başlıyor. Zaman basıncını aktifleştirdiğinizde ise alarmınızı kapatıncaya kadar her dakika saati ve alarm etiketinizi söyleyecektir.  

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Uyanma check paketinde ise alarmınızı kapattıktan sonra kaç dakika sonra tekrar başlamasını istediğinizi belirleyebilirsiniz.  

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Bu ücretli paketlerin altında yer alan ertele seçeneğinden ise alarmınızı 1 dakikadan 30 dakikaya kadar hangi aralıklarla çalmasını istediğinizi belirliyorsunuz. Uygulamayı ücretli olarak kullanmak isterseniz Premium paketi 39.99 TL ve bir hafta ücretsiz deneme imkanı da sunuyor.  

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Alarmy uygulamasına ilk giriş yaptığınızda sağ altta gördüğünüz ‘+’ simgesine dokunarak hızlı alarmda kurabilirsiniz. 

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Buradan hızlı alarm yazısına dokunuyor ve karşınıza çıkan ekrandan alarmınızı ayarlıyor ardından kayıt ediyorsunuz. Alarmınız çalarken telefonunuzun titreşim özelliğini de sağda gördüğünüz telefon simgesinin yanında yer alan kutucuğu aktif hale getirerek açabilirsiniz. 

Alarmy Ayarlar

Alarmy Nasıl Kullanılır?

Uygulamada aşağıda göreceğiniz simgelere geldiğimizde ise geçmiş, haberler ve ayarları görüntüleyebilirsiniz. Geçmiş simgesine geldiğinizde sağ altta gördüğünüz simge aracılığıyla grafik zaman aralığını ayarlayabilir ve geçmişinizi silebilirsiniz. 

Alarmy Nasıl Kullanılır? 

Günün panosu simgesine dokunduğunuzda ise haberlerle karşılaşacaksınız. Herhangi bir haberin üstüne dokunduğunuzda o haberin yayınlandığı site karşınıza çıkacaktır. Sağ üstte gördüğünüz paylaşma simgesine dokunduğunuzda da haberi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Alarmy Nasıl Kullanılır? 

Sağ altta yer alan ayarlar simgesine geldiğinizde ise alarm, ses, dil, tema, Premium ayarlarını güncelleyebiliyorsunuz.  

Cihazınızda bulunan standart alarmla uyanmakta zorlanıyor ve bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız beklentinizi karşılayacak bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Kimimiz sabahları alarmı erteleyip tekrar uyumaya devam edebiliyor. Dolayısıyla da gitmemiz gereken yere geç kalabiliyoruz. Eğer bunları sık yapıyorsanız ve güçlü bir uykunuz varsa Alarmy’nin yüksek sesli alarm müzikleri bu noktada etkili olabilir. Aynı zamanda çeşitli görevleriyle de uyandırmada etkili olacağını düşünüyorum. Bunula birlikte uygulamanın önemli özellikleri maalesef 39.99 TL ücretle Premium paket içinde yer alıyor. Bir kullanıcı olarak paket ücretinin daha düşük olmasını da tercih ederdim.  

Alarmy uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

2020’de YouTube Türkiye’de En Fazla İzlenen Videolar Açıklandı

OnePlus CEO’su, Şirketin İlk Akıllı Saat Modelinin 2021 Yılı Başlarında Tanıtılacağını Açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, ‘eSIM’ Teknolojisinin 2021 Yılında Hayata Geçirileceğini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz