OnePlus Akıllı Saat

OnePlus CEO’su Pete Lau, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile şirketin ilk akıllı saat modelinin 2021 yılı başlarında tanıtılacağını duyurdu. Çin merkezli teknoloji devi, birkaç sene önce akıllı saat geliştirme planlarını rafa kaldırmak zorunda kalmıştı. 

OnePlus CEO’su Pete Lau, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin kendi akıllı saat modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. Çin merkezli teknoloji devinin, ilk akıllı saat modelini 2021 yılı başlarında tanıtacağı ve piyasaya süreceği belirtildi. Lau; söz konusu gelişmeyi, şirketin konuyla ilgili ilk girişiminden yıllar sonra akıllı saat projesi üzerinde yeniden çalışmaya başladığına yönelik söylentileri doğruladığı bir paylaşımında duyurdu. 2016 yılında; OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, dairesel bir akıllı saat tasarımının çizimlerini paylaşmıştı. Fakat şirket, halihazırda giyilebilir teknolojilere ilişkin planlarını rafa kaldırmıştı. OnePlus’ın, o dönemde akıllı telefon pazarına odaklanmaya karar verdiği ve bu pazar dışındaki projelerini ertelemek durumunda kaldığı ifade edilmişti.  

Birkaç ay önce ise OnePlus, ‘OnePlus Buds’ isimli kablosuz kulaklığını piyasaya sürerek giyilebilir teknolojiler pazarına yönelik yeni bir adım attı. Bu noktadan sonra şirketin, akıllı saat pazarına yönelik bir hamle yapması da bekleniyordu. Şirket CEO’su LauTwitter paylaşımında OnePlus’ın ilk akıllı saat modeline ilişkin herhangi bir detay paylaşımında bulunmadı. Bu nedenle; şirketin, yıllar önce Pei tarafından paylaşılan dairesel tasarıma sadık kalıp kalmayacağının henüz bilinmediği ifade edildi.  

OnePlus, ilk akıllı saat modelini 2021 yılının Mart ayında ‘OnePlus 9’ ailesi ile birlikte tanıtabilir 

OnePlus 9

Diğer yandan OnePlus, ‘OnePlus 9’ ve ‘OnePlus 9 Pro’ akıllı telefon modellerini 2021 yılının Mart ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin ilk akıllı saat modelinin de yeni akıllı telefon serisi için yapılacak tanıtım etkinliğinde görücüye çıkarılabileceği tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OnePlus 9’un Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı

OnePlus 9 Pro’nun Render Görüntüleri Paylaşıldı

OnePlus, ‘Buds Z’ Kablosuz Kulaklık Modelini Kullanıcı Beğenisine Sundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz