altay-fan-token-teknosafari-min

Kripto para piyasasındaki hacmi 5 milyar TL üzerine çıkan ‘Fan Token’ projelerine Altay Spor da katılıyor. 18 yıl aradan sonra Süper Lig’e dönen Altay Spor, Icrypex ile işbirliği yaparak Altay Token projesini duyurdu.

Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada hızla büyüyen Fan Token projelerine bir yenisi daha eklendi. Altay Spor, Icrypex ile yaptığı iş birliğiyle, Altay Token projesini resmi olarak duyurdu.

Kulüplere ciddi gelirler sağlayabilen ve taraftar ile kulüp arasındaki etkileşimi artıran Fan Token projeleri, kripto para piyasasında 500 milyon doların üzerinde hacme sahip.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen lansmana Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, yönetim kurulu üyeleri, Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, ICRYPEX Genel Müdürü Ezgi İçer ve pek çok önemli kuruluştan basın temsilcileri katılım sağladı.

Lansman esnasında paylaşılan bilgilere göre Altay Token, 0.80 TL fiyatı ile ön siparişe sunulacak. 13 Eylül ile 16 Eylül arasında sürecek olan ön sipariş döneminin ardından, 17 Eylül’de 1 TL fiyat ile işlem görecek. Fan Token, Ethereum tabanlı Utility Token olarak geliştirildi ve kulübe 25 yıllık bir gelir kaynağı olması hedefleniyor.

altay-fan-token-teknosafari-2-min

Altay Spor Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, “107 yılı geride bırakan, Türk futbolunun en köklü kulübü Büyük Altay, bugün büyük tarihine yakışır bir anlaşma imzalıyor” vurgusu yaparak, “Göreve geldiğimizden bugüne kadar ekonomik yöndeki en büyük hedefimiz; kalıcı gelir kaynakları yaratmak ve böylelikle kulübümüzü yarınlara daha güvenli bir şekilde taşımaktı. ALTAY TOKEN ile kulübümüze 25 yıllık dönem içerisinde kalıcı ve önemli bir gelir modeli yaratacağız. Rakamı katlayarak artırmak konusunda taraftarımızın ve destekçilerimizin gücüne inanıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Singapur’un COVID 19 Silahı: TraceTogether Token

Galatasaray Türkiye’nin İlk Spor Kulübü NFT Koleksiyonu’nu Piyasa Sürüyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz