BiTıklaAvrupa’nın ardından BiTıklaİhracat programı devreye girdi. Ayrıntılar haberimizde

Ticaret Bakanlığı destekleri ile Amazon Türkiye, TOBB, PwC Türkiye ve BÜYEM iş birliğiyle hayata geçirilen ve Türkiye’de online satış ve e-ihracat alanında KOBİ ve girişimcileri desteklemeyi hedefleyen BiTıklaİhracat programı, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen 2. E-Ticaret Zirvesi’nde tanıtıldı.  Çevrimiçi ve çevrimdışı eğitimlerle bilgilendirme ve danışmanlık faaliyetlerini bir araya getirecek bu kapasite geliştirme programıyla, online satış ve e-ihracata dair yaşayan bir eğitim platformu oluşturulması, bu alanda faaliyet gösteren Türk girişimcilerine gerekli bilgi ve becerilerin sunulması ve e-ihracatla büyüyen başarılı Türk KOBİ ve girişimlerinin artırılması amaçlanıyor.

E-ihracatta ulaşılabilir eğitim ve danışmanlık hizmetleri

 E-ihracat yapan veya yapmayı planlayan KOBİ’ler, girişimciler ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan BiTıklaİhracat programı; çevrimiçi video eğitim modülleri, çevrimiçi ve yüz yüze canlı etkinlikler, danışmanlık hizmetleri ve e-ihracata dair güncel bilgi ve haberleri aktaran bir haber merkezi olmak üzere dört ana bacağa sahip. https://bitiklaihracat.com/ adresinden ulaşılabilen çevrimiçi video eğitim modüllerinde yer alan videolarda, e-ticaret ve e-ihracata dair bilinmesi gereken tüm konular kapsamlı bir müfredat ile sunuluyor.

BiTıklaİhracat programı, çevrimiçi video eğitim modüllerine ek olarak kapasite geliştirme sürecini canlı etkinliklerle de destekliyor. E-ticaret ve e-ihracatın farklı alanlarından uzman profesyoneller ile kamu personelleri, hem fiziksel konferans etkinlikleri hem de webinarlarda girişimcilerle bir araya geliyor. Girişimci ve KOBİ’leri yıl boyunca hedef ihracat pazarı-sektör eşleşmelerine göre e-ihracat bilgilendirme seminerleri, e-ticaret uzmanlarıyla farklı konu başlıklarında soru-cevap webinarları, ilham verici sohbetlere ev sahipliği yapacak konferanslar gibi etkinlikler bekliyor.

Alanında uzman kişiler tarafından sunulan eğitim içerikleri ve etkinliklerin yanı sıra KOBİ ve girişimciler, vergi, gümrük ve maliye süreçlerinde uzman avukat ve danışmanlardan ücretsiz çevrimiçi danışmanlık desteği alma fırsatına da sahip oluyor. Çevrimiçi eğitimlerin belirli bir bölümünü tamamlamış katılımcılar, e-ihracata dair spesifik sorunlarının çözülmesine katkı sağlamak üzere diledikleri konuda birebir ücretsiz danışmanlık desteği alabiliyor.

Desteğe devam

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Amazon Türkiye Kurumsal Strateji ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Atilla Yerlikaya, “2019 yılında TOBB ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle, Türk firmalarının Amazon’un Avrupa’daki pazaryerleri üzerinden tüm AB ülkelerine e-ihracat yapmalarını destekleyen BiTıklaAvrupa programını hayata geçirmiş ve pek çok KOBİ’nin işlerini büyütmelerine katkı sağlamıştık. Bu programdan elde ettiğimiz kazanımlarla oluşturduğumuz yeni ve daha kapsamlı BiTıklaİhracat programı ile diğer paydaşlarımızla Türkiye’deki KOBİ ve girişimcilerin başarılarına destek olmaya devam edeceğimiz için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz