Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Amazon.com.tr, 8 Ocak’a kadar yapılan tüm alışverişlerde iade süresini bir ay uzatarak 8 Şubat gün sonuna kadar müşterilerin iade işlemini gerçekleştirebileceklerini bildirdi.

Müşteri deneyimine olduğu kadar, müşterilerin ürün iadesine de değer verdiklerini açıklayan şirket 11 Kasım’dan bugüne kadar satın alınan Amazon.com.tr’nin satıcısı olduğu ve doğrudan Amazon.com.tr tarafından gönderilen ürünleri de kapsayacak ve ürünler 8 Şubat gece yarısından önce iade edilebilecek. 8 Ocak 2020 tarihinden sonra gönderilen ürünlerde ise 30 günlük standart iade politikası uygulanacak.

Amazon.com.tr ayrıca internet sitesi üzerinden de konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı:

Uzatılan İade Politikamız Hakkında Bilgi: 11 Kasım 2019 – 8 Ocak 2020 tarihleri ​​arasında Amazon.com.tr tarafından size gönderilen ürünleri, 8 Şubat 2020 gece yarısından önce herhangi bir zaman diliminde iade edebilirsiniz. 8 Ocak 2020 tarihinden sonra gönderilen ürünlerde 30 günlük standart iade politikamız geçerlidir. Uzatılan iade politikası yalnızca Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen ürünler ile, üçüncü taraf satıcılar tarafından satılıp gönderimi Amazon tarafından gerçekleştirilen Amazon Lojistik ürünleri için geçerlidir. Pazaryeri satıcıları tarafından satılan ve gönderilen ürünler kampanya kapsamı dışındadır.