Amazpn MGM Film

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon, ‘MGM’ isimli film stüdyosunu satın almak için görüşmeler yürütüyor. Stüdyonun; James Bond, Fargo ve Hobbit gibi ünlü yapımları yürütmüş olduğu biliniyor. Şirketin, söz konusu satış anlaşması için 9 milyar doları gözden çıkardığı ifade ediliyor.  

The Information, Variety ve The New York Times’ın iddiasına göre; ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon, ‘MGM’ isimli film stüdyosunu satın almak için görüşmeler yürütüyor. Şirketin, söz konusu satış anlaşması için 9 milyar doları gözden çıkarmış olduğu ifade ediliyor. Film stüdyosunun arşivinde; James Bond, FargoHobbitStargate ve Robocop gibi ünlü yapımlar yanında binlerce film daha yer alıyor. MGM’nin ayrıca, 2017 yılında Epix isimli bir kanalı tamamen satın almış olduğu da biliniyor. Dolayısıyla MGM arşivindeki tüm yapımların, satış sonrası Amazon bünyesindeki platformlara geçmesi bekleniyor.

Diğer yandan; Amazon, geçen hafta eski yöneticilerinden Jeff Blackburn’ün Amazon çatısı altındaki ‘Amazon Studios’ ve ‘Twitch’in de içlerinde bulunduğu bir dizi platformu denetlemek üzere şirket bünyesine geri döneceğini duyurmuştu. MGM’nin mülkiyetinin Amazon’a geçmesi sonrası, Blackburn’ün ‘MGM’ film kütüphanesi üzerinde de tam yetki ve kontrole sahip olacağı tahmin edildi.  

Amazon ve MGM arasındaki satış anlaşmasına yönelik iddialar, ilk kez Ocak ayında ortaya atılmıştı

Amazpn MGM Satış

Diğer yandan; Amazon ve MGM arasında bir satış anlaşması yapılacağına yönelik iddialar, ilk kez Ocak ayında ‘Forbes’ tarafından ortaya atılmıştı. Taraflar, henüz görüşmelerde sona gelinmediğine ve anlaşmanın tamamlanmadığına işaret etti. Kısa bir süre önce Netflix, Sony Pictures ile bir yayın anlaşması yapmış ve şirket arşivindeki bazı filmlerin platforma geleceği açıklanmıştı. Benzer şekilde, AT&T’nin de WarnerMedia’yı satmaya hazırlandığı biliniyordu. Disney+ ise bir süredir, Star Wars ve MCU içeriklerine ilişkin bir yayın kampanyası yürütüyordu. Dolayısıyla zamanlamanın, bu tip bir hamle ve Amazon için oldukça doğru olacağı belirtildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon Prime Video Türkiye’nin Mayıs 2021 Takvimi Açıklandı

Amazon, ‘Gaming Store’ Kategorisinin Açıldığını Duyurdu! 

Amazon, 2021 Yılının İlk Çeyrek Mali Sonuçlarını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz