Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Washington merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketi Amazon’un Amazon Prime hizmetinin abone sayısı belli oldu. Jeff Bezos’un çalışanlara gönderdiği bir notla, Amazon Prime üye sayısının 200 milyonu geçtiği öğrenildi. 

15 Eylül 2020’de artık resmi olarak Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan teknoloji şirketi Amazon’un abone sayısı belli oldu. Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un yaptığı bir açıklamayla Amazon Prime üye sayısı öğrenildi. Jeff Bezos gönderdiği notta Amazon Prime’ın 200 milyondan fazla abonesinin olduğunu söyledi. 

Amazon Prime Video en fazla aboneye sahip ikinci dijital içerik servisi oldu

Bu noktada şunu da belirtmekte fayda var; bu sayı aynı zamanda Amazon Prime Video’nun da abone sayısı anlamına geliyor. Yani dünyanın en popüler çevrim içi dijital içerik akış hizmeti sunan Netflix’in ardından Amazon Prime Video, ikinci sıraya yerleşiyor. Netflix, 2020 sonunda yaptığı açıklamada 204 milyon abonesinin olduğunu belirtmişti. Bu sayısı Disney+’ta ise 100 milyon olarak karşımıza çıkıyor. 

Amazon Prime, 2020’nin Ocak ayında ise 150 milyon abone sayısına ulaştığını belirtmişti. Amazon Prime Gaming, Amazon Prime ve Amazon Prime Video gibi farklı hizmetleri tek bir çatı altında toplayan ve kullanıcılarına alışveriş sitesinde avantajlar sağlayan Amazon, aslına bakılırsa bu ekosistemden de önemli kazançlar elde ediyor. Bunun yanı sıra Amazon hem Ar-Ge’de hem de yeniliklere önem veriyor ve bu bağlamda çalışmalarını sürdürüyor. Hatta şirketin 2019’da video ve müzik içeriğine 7,8 milyar dolar, 2020’de ise 11 milyar dolar harcadığı görülüyor. 

Bunların yanı sıra Amazon Prime Video hizmetinde Coming to America ve Borat’ın devam filmlerinin son aylarda piyasaya sürülmesiyle ve orijinal dizilerin ve genel anlaşmaların sayısının artmasıyla yükselişinin de devam edeceği düşünülüyor. Ayrıca Lord of the Rings ve Wheel of Time dizileri de pek çok kişi tarafından bekleniyor. Bunların gelmesi de platforma daha fazla abone kazandırabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Amazon Türkiye Gıda ve İçecek Kategorisi Açıldı

Amazon Prime Gaming’in Nisanda Sunacağı Ücretsiz Oyunlar Açıklandı

Buzulların Erimesi Nelere Yol Açar, Facebook Veri İhlali, Ingenuity | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz