GetirÇarşı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Çevrimiçi market uygulaması Getir, geleneksel esnafı dijital dönüşüm sürecine dahil eden ‘GetirÇarşı’ isimli yeni hizmetini duyurdu. Kasap, manav, market ve şarküteri gibi mahalle işletmelerinin, ‘GetirÇarşı’ sayesinde milyonlarca Getir kullanıcısına ulaşarak kazancını artırabileceği ifade edildi. Benzer şekilde; kullanıcıların, mahallelerindeki sevdikleri ve güvendikleri işletmelerden diledikleri ürüne erişebileceklerinin de altı çizildi.  

Dünyada ilk kez ortalama 10 dakikada market ürünleri teslimat modelini 2015 yılında hayata geçiren Getir; yeni hizmeti ‘GetirÇarşı ile market, şarküteri, manav, kasap, kuru yemişçi, ve ‘pet shop’ gibi işletmeleri kullanıcılarıyla buluşturduğunu duyurdu. Kullanıma sunulacak olan yeni hizmetin, mahalle esnafının dijital dönüşümüne katkı sağlayarak ek bir gelir kapısı oluşturacağı belirtildi. Kullanıcıların ise Getir üzerinden tanıdıkları ve bildikleri esnaftan kolayca alışveriş yapabileceği ifade edildi. 

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, konuya ilişkin açıklamasında “Yeni hizmetimiz GetirÇarşı ile kullanıcılarımız, mahallelerindeki alıştıkları ve sevdikleri esnaflardan alışveriş yapmaya devam edebilecek. Amacımız, mahalle kültürünün vazgeçilmezi olan esnafın dijitalleşen dünyaya dahil olarak daha fazla iş yapmasına olanak sağlamak. Bu vesileyle Türkiye’de 2 milyonu aşkın işletmeyi GetirÇarşı hizmetimize üye olmaya davet ediyoruz. Özellikle pandemi nedeniyle zorlu günler yaşayan mahalle esnafı, GetirÇarşı aracılığıyla ek kazanç sağlayarak mahalleleriyle bütünleşecek” ifadelerine yer verdi.  

Tütek, daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti: GetirÇarşı hizmetimizle mahalle esnafının dijital dönüşümüne olanak sağlamanın yanında ekonomiye de hareketlilik getirmeyi arzu ediyoruz. Öte yandan, GetirYemek hizmetimizde edindiğimiz tecrübeyle, işletmeler için nakit akışının önemini son derece iyi biliyoruz. Bu nedenle, GetirÇarşı’da da GetirYemek’te olduğu gibi ilk günden itibaren işletmecilerimizin kazançları, ertesi gün hesaplarına yatacak.” 

GetirÇarşı, 16 Nisan itibarıyla işletme kaydı almaya başlayacak

GetirÇarşı İşletme Kaydı

Aktarılan detaylara göre; 16 Nisan itibarıyla işletme kaydı almaya başlayacak olan GetirÇarşı, çok yakında Getir kullanıcılarıyla buluşacak. Üye olmak isteyen işletmeler, Getir uygulaması üzerindeki linkten başvuru formunu doldurabilecek. Hizmet, öncelikle İstanbul’da faaliyet gösterecek. Manav, kasap, yufkacı, fırın, balıkçı, çiçekçi, pastane, nalbur, aktar, kırtasiye, züccaciye ve kitabevleri de sisteme dahil olacak. Getir kullanıcılarının GetirÇarşı üzerinden mahallelerindeki işletmelerden vereceği siparişler, işletmelerin teslimat hizmetiyle ya da ‘Getir Getirsin’ seçeneği ile 30-45 dakika arasında kapılarına ulaşacak. 

Pandemi sürecinde zorlanan pek çok sektörden işletmeciye can suyu olacağı ifade edilen hizmet; sisteme üye olmak isteyen, fakat gerekli teknolojik altyapıya sahip olmayan işletmelere destek paketleri de sunacak. Hizmet üyesi işletmeler; tek bir ekran üzerinden, kolaylıkla tüm siparişlerini, sipariş hareketlerini, finansal hareketlerini gözlemleyebilecek ve ürünlerini satışa açabilecek. GetirÇarşı’ya üye olmak isteyen işletmelerin, “panel.getircarsi.com/form/on-basvuru” adresini ziyaret etmesi gerekecek  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Getir Türkiye’nin İkinci Unicorn’u Oldu: 300 Milyon Dolar Yeni Yatırım!

GetirYemek 2. Yaşında 81 İle de Hizmet Verdi

Getir, İngiltere Başkenti Londra’da Hizmet Vermeye Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz