Netflix, Amazon Prime ve Disney+’ın ardından yeni bir dijital yayın platformu daha hizmete giriyor. Online yayın platformlarına yeni rakip olacak HBO Max yayınlandı. Game of Thrones, Westworld gibi yapımlarla pek çok izleyici kitlesini bünyesinde barındıran HBO, yeni online yayın platformunu kullanıma açtı. 

Netflix’in rakiplerine bir yenisi daha eklendi. Online yayın sektöründeki ilgiye kayıtsız kalamayan Amerika’nın önde gelen televizyon kanalı HBO, yeni yayın platformuyla rekabeti kızdırmayı amaçlıyor. Şirket, halihazırda HBO abonesi olan kullanıcılarına HBO Max’i ücretsiz olarak sunuyor. Diğer kullanıcılar ise aylık 14.99 dolar ödeyerek HBO Max’in online yayın platformunu kullanabilecek. 

HBO Max nedir?

HBO Max, HBO Go ve HBO Now’dan biraz daha farklı bir online yayın platformu olarak karşımıza çıkıyor. HBO Go, hareket halindeyken HBO aboneliğinize erişmeye olanak tanıyor. HBO Now ise, HBO’yu kablosuz olarak kullanmaya imkan sunuyor. Bugün hizmete açılan HBO Max ise, kullanıcıların, tüm HBO servislerini, orijinal içeriklerine, lisanslı film ve diğer TV kanallarına ait dizileri kapsıyor. 

HBO, HBO Max için düzenlediği lansmanda, HBO Max’te 10.000 saatlik premium içerik barındırdığını belirtmişti. HBO Max’te kullanıcılar tek bir hesapta en fazla beş izleyici profili oluşturabiliyor. Bu beş kullanıcı profili ek korumaya sahip çocuk hesaplarını da içeriyor. HBO Max’in uygulaması ise iOS, Android, Android TV ve Chromecast dahil olmak üzere neredeyse tüm platformlar için şu an indirilebilir durumda. Söz konusu platformların dışında, kullanıcılar isterlerse YouTube TV üzerinden de HBO Max’e abone olabilecekler. 

HBO, HBO Max’e abone olmak isteyen kullanıcılara 7 günlük bir deneme sürümü sunduklarını açıkladı. Bunun dışında şirket, halihazırda HBO ve HBO Now abonesi olan kişilerin Max’i ücretsiz olarak kullanabileceklerini de dile getirmişti. HBO Max’i ücretsiz olarak kullanabilecek diğer kişiler ise ABD’de bulunan telekomünikasyon hizmeti AT&T’yi kullananlar olacak. 

HBO’nun 7 günlük deneme sürümünden memnun kalıp online yayın platformunu kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların aylık 14.99 dolar ödemesi gerekiyor. Abonelik tutarı karşısında kullanıcılar, platformun kütüphanesinde bulunan tüm içeriklerden ekstra bir ücret ödemeye gerek kalmadan faydalanabilecek. Özellikle film ve dizi noktasında geniş bir yelpazeye sahip olan HBO Max’in Türkiye’deki kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

HBO Dizileri BluTV’de Yayınlanacak!

J.J. Abrams, HBO Max için “Justice Leauge Dark” serisinin yapımcılığını üstlenecek

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz