Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana SayfaDijitalAndroid İçin En İyi 5 Telefon Kopyalama Uygulaması - Liste

Android İçin En İyi 5 Telefon Kopyalama Uygulaması – Liste

Eski bir akıllı telefondan yeni cihaza geçen herkes telefon içerisindeki verilerin güvenli bir şekilde aktarılmasını ister. Bu aşamada kullanıcılar kimi zaman işletim sistemlerinin kendi yedekleme platformlarını kimi zaman da telefonu kopyalama için geliştirilen uygulamaları kullanmayı tercih eder. Biz bu yazımızda ikinci adımı seçen Android kullanıcılarına en iyi 5 telefon kopyalama uygulaması içeren, kullanışlı bir liste sunduk.

Telefon kopyalama uygulaması son dönemde oldukça popülerleşti. Yeni bir akıllı cihaza geçen birçok kişi telefon aktarma programları ile verileri korumayı ve yeni cihaza taşımayı tercih ediyor. Tabii bu programlar farklı model ve işletim sistemleri arasında geçişi kolaylaştırdığı için sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca telefonların kendi yedekleme ve kopyalama adımlarını karmaşık bulan kullanıcılar da bu uygulamaları tercih ediyor. Peki, Android kullanıcılarının yükleyebilecekleri en iyi telefon kopyalama uygulamaları neler? Bu uygulamalarla telefon aktarma nasıl yapılır? Biz sizler için bu soruların yanıtlarını bir araya getirdik. Android işletim sistemiyle uyumlu telefon aktarma programları arasından en iyi 5 programı listeledik.

Android Telefonu Kopyalama için Kullanabileceğiniz En İyi 5 Uygulama

Android Telefonu Kopyalama için Kullanabileceğiniz En İyi 5 Uygulama

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda kullanılabilecek birçok farklı telefon kopyalama uygulaması var. İşte karşınızda telefonu kopyalama için kullanabileceğiniz, en sevilen ve en çok tercih edilen 5 telefon aktarma programı…

1. HTC Transfer Tool

İsminde HTC markasının adı olmasına rağmen bu uygulama birçok Android telefon ile uyumlu. Ayrıca bu uygulama ile HTC marka telefonlardan Apple bilgisayarlara ya da iOS işletim sistemine sahip telefonlara aktarım da yapılabiliyor. Bu uygulamanın başlıca özellikleri şöyle:

 • Tek bir tıkla veri transferi sağlar.
 • Dosyaları doğrudan çevrim içi olarak gönderebilirsiniz.
 • Mail, takvim, fotoğraf, video, kişiler ve çok daha fazlası bu uygulama ile aktarılabilir. Fakat aktarım sırasında uygulama kullanıcıya dosyanın içerisinde yer alan verileri seçme şansı tanımaz. Yani seçilen tüm dosya tamamen aktarılır.
 • Uygulama her iki cihaza da yüklenerek kullanılıyor. İlk cihazda yedek alınırken bir PIN kodu belirleniyor. Sonrasında yeni cihazda bu PIN kodu ile yükleme yapılıyor.

2. CLONEit – Batch Copy All Data

CLONEit 12 tür mobil veriyi bir cihazdan diğerine aktarabilen, oldukça başarılı bir uygulama.

 • Program ile kişiler, mesajlar, çağrı kayıtları, uygulamalar, SD kart içerisinde yer alan her türlü resim ve video dosyası, APP verileri, takvim, sistem ayarları, tarayıcı yer imleri gibi birçok farklı bilgi rahatlıkla yeni cihaza taşınabiliyor.
 • Her iki telefona da indirilen uygulamaya öncelikle eski cihazdan yedekleme yapmak gerekiyor. Tabii bu aşamada uygulama sizden birkaç izin istiyor. Bu izinler tamamlandığında sizin seçtiğiniz dosyalar programa yedekleniyor.
 • Eski cihazda gönderen yeni cihazda alıcı seçeneğine tıkladığınızda eski telefon ekranına “Alıcı” bilgisi geliyor. Buraya tıklayarak aktarımı başlatabilirsiniz. İşlem sırasında telefonları birbirine yakın tutmaya özen göstermek gerekiyor.
 • CLONEit kullanıcısına aktarım sırasında yedekli dosyalar arasından seçim yapma şansı da tanıyor.

3. Phone Clone

Phone Clone bir Huawei uygulaması ve tüm Android telefonlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

 • Arama kayıtları, mesajlar, fotoğraflar, videolar, belgeler, ses kayıtları, takvimler, kişiler… Hepsi Phone Clone ile yeni telefona kopyalanabiliyor.
 • Uygulama Wi-Fi bağlantısı kullanıyor. Bu nedenle aktarım sırasında kesintisiz ve düzgün bir kablosuz internet ağına bağlı olunması öneriliyor.
 • Uygulamanın hem yeni hem eski telefonda yüklü olması gerekiyor.
 • Kullanımı da oldukça basit. Eski telefonda uygulamayı açıp taşınmasını istediğiniz klasörleri seçiyorsunuz. Sonrasında ekrana gelen karekodu yeni telefona okutarak güvenlik ve kimlik doğrulaması yapıyorsunuz. Ardından taşıma işlemi başlıyor.

4. Copy My Data

Copy My Data da bir akıllı telefondaki tüm verileri diğerine aktarabilen, pratik bir uygulama.

 • Android cihazlarla uyumlu bu uygulama iOS akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor.
 • Her iki cihaza indirilen uygulama ile e-kitap ve çeşitli dosyalardan kişilere kadar tüm veriler eksiksiz bir şekilde aktarılabiliyor.
 • Uygulamanın kullanımı için önemli olan, her iki cihazın da aynı Wi-Fi ağına bağlı olması.
 • Aktarım sırasında eski cihazda “Wi-Fi ile Dosya Aktarımı” kısmını seçtiğinizde o Wi-Fi ağına bağlı diğer telefonların bir listesi çıkıyor. Bu liste üzerinden yeni telefonu seçerek ilerleyebilirsiniz. Bu adım sonrasında güvenlik için karşınıza bir kod çıkacak. Bu kodu yeni cihazda girerek dosyaları eksiksiz bir şekilde indirebilirsiniz.

5. Smart Switch

Smart Switch Samsung tarafından geliştirilen bir uygulama. Hatta bazı Samsung modellerinde kendiliğinden yüklü oluyor. Ama tabii Samsung olması kafanızı karıştırmasın. Uygulama tüm Android cihazlarla uyumlu.

 • Smart Switch verileri yedeklemenizi ve farklı bir cihaza yüklemenizi sağlayan bir uygulama.
 • Uygulama içerisine bir kullanıcının saklamak isteyeceği tüm dosya ve veriler yedeklenebiliyor.
 • Diğer tüm telefon aktarma programları gibi Smart Switch’in de her iki cihaza da indirilmesi gerekiyor.
 • Sonrasında yapılan yedekleme yeni cihaza rahatlıkla indirilebiliyor. Bu aşamada iki telefonun birbirine yakın durması gerekiyor.
 • Smart Switch uygulamasının masaüstü versiyonu da var. Bilgisayarlar ve telefon bilgisayar arasında aktarım için bu versiyon kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Mümkün mü?

Eski Telefon Başka Telefona Aktarma – Resimli Anlatım

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR