Kısa bir süre önce Tesla’larda Sinema Modu’nu kullanıcıyla buluşturan Elon Musk, takipçisinin Disney+ talebiyle ilgili bir tweet’ine yanıt verdi. Musk, attığı tweet’te çevrimiçi yayın platformunun çok yakında araçlara eklenebileceğine işaret etti.  

Elektrikli otomobil devi Tesla, bir süre önce araçlarda Sinema Modu’nu kullanıma koymuştu. Şirketin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde takipçisinin eklenen özellikle ilgili bir sorusunu yanıtladı. Musk’ı etiketleyerek Disney+’ın bir güncellemeyle ileride sinema moduna eklenip eklenemeyeceğini soran takipçi, pek çok kullanıcının bu özelliği çok istediğini de sözlerine ekledi. Takipçisinin tweet’ini yanıtlayan Musk, olası güncellemeyle ilgili “Çok yakında” ifadelerini kullandı ve platformun yakın bir zamanda sinema moduna eklenebileceğine işaret etti. Yayın platformunun araçlara eklenmesi, kullanıcıların araç içinde park halindeyken Disney+ içeriklerini izleyebileceği anlamına geliyor. 

Sinema ModuTesla’lara bu yılın başlarında gelen “Version 10.0” kodlu güncellemeden sonra eklenmişti. Güncellemeden önce kullanıcılar, Tesla içindeki ekranları sadece aracı kontrol etmek için kullanabiliyordu. Gelen özellikle birlikte sürücülere başlangıçta, park halindeyken yalnızca NetflixYouTube ve Hulu içeriklerini izleme seçenekleri sunuldu. Bununla birlikte kullanıcılar, güncel olarak “Cuphead” isimli video oyununun bir versiyonunu da araçlarda oynayabiliyor.  

Otomobil devi, bir süre önce Çin’de de yayın ve oyun özellikleri ekleyeceğini duyurmuştu 

Amerikan elektrikli otomobil devi, bir süre önce de Çin’deki araçlarında yeni yıl itibariyle sürücülerin anime izleyebileceğini ve oyun oynayabileceğini açıklamıştı. Kullanıcılara park halindeyken yerel bir seçenek olarak sunulacak olan özellik için Tesla, yayın ve oyun altyapılarını mümkün kılmak üzere 4 ayrı kanal ve 1 oyun şirketiyle anlaşma yapmıştı.  

Çin’de üretilen Tesla’lara eklenecek yayın ve oyun modu haberini detaylı olarak buradan okuyabilirsiniz.