Apple AirTags Konum Takip

Apple analisti Jon Prosser’ın iddiasına göre; ABD merkezli teknoloji devi Apple, uzun süredir merakla beklenen ‘AirTags’ konum takip cihazını yeni nesil ‘iPad Pro’yla birlikte tanıtacak. Söz konusu cihazlara ilişkin tanıtım etkinliği, bu yılın Mart ayında yapılacak. 

Apple, geçen yıl online olarak gerçekleştirdiği ve yeni nesil ‘Apple Watch’, ‘iPad’ ve ‘iPad Air’ı görücüye çıkardığı ‘Apple Event’ öncesi ‘AirTags’ isimli yeni bir konum takip cihazı çıkaracağı iddialarıyla gündeme gelmişti. Şirketin merakla beklenen yeni ürünü, sonraki tanıtım etkinliklerinde de kullanıcı beğenisine sunulmamıştı. ‘U1 Ultra Geniş Bant (UWB)’ yongasını kullanacağı ifade edilen cihazın, geleneksel bağlantı teknolojilerinden çok daha kararlı bir konum takibi yapması bekleniyordu. ‘iPhone’ cihazlardaki ‘Bul’ uygulamasıyla uyumlu bir şekilde çalışacak olan ürünün ayrıca, kullanıcıların kolay kaybettikleri eşyaları için ‘iPhone’ ile iletişim kurarak bir takip cihazı işlevi görmesi bekleniyordu.  

Apple ürünleriyle ilgili ortaya attığı iddialarla ünlü analist Ming-Chi Kuo da Ocak ayında yaptığı bir paylaşımda, cihazın 2021 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğine işaret etmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası, Apple analisti Jon Prosser’dan da konuya ilişkin yeni bir iddia geldi. Prosser’ın iddiasına göre Apple, ‘AirTags’i yeni nesil ‘iPad Pro’yla birlikte tanıtacak. Söz konusu ürünlere ilişkin tanıtım etkinliği ise bu yılın Mart ayında yapılacak.  

‘Apple AirTags’, gelecek ay yapılacak tanıtım etkinliği ile görücüye çıkacak 

Apple AirTags Tanıtım

Mart ayında yapılacak tanıtım etkinliği ile görücüye çıkacak olan ‘Apple AirTags’, küçük disklere benzer bir tasarıma sahip olacak. ABD merkezli teknoloji devi ayrıca, ürünü kendi tasarımı olan bir deri tutucu ve anahtarlık ile birlikte tanıtacak. Ürünün, ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı ve Türkiye pazarına ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Apple’ın, etkinliğe ilişkin resmi duyuruyu Mart ayı başlarında yapması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung’un ‘Galaxy SmartTag’ İsimli Konum Takip Cihazı İlk Kez Canlı Görüldü! 

Apple Store, ‘Apple Event’ Öncesi Erişime Kapatıldı 

Konum Takibiyle İlgili Riskler, Kullanıcı Güvenliğini Tehdit Edebilir 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz