Çocuklar İçin Eğitici Uygulamalar

Çocukları teknolojiden uzaklaştırmak neredeyse imkansız. Hatta bunun, günümüzde ne kadar faydalı olduğu da tartışılır. Fakat, ebeveynler olarak onları yararlı uygulamalara yönlendirmek, hatta bu uygulamalar aracılığıyla zihinsel ve beceri gelişimlerine katkı sağlamak mümkün. Bazı uygulamaların, alanında uzman ve eğitmen kadro tarafından hazırlandığı gerçeğini de göz önünde bulundurduğumuzda geriye, doğru uygulamaları seçmek kalıyor. İşte; ‘Çocuklar için faydalı olabilecek mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için eğlenceli ve eğitici mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için en iyi mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için eğitici uygulamalar’. ‘Çocuklar için uygun içerikli mobil uygulamalar’.

Listemizde bahsettiğimiz uygulamalar, çocukları hem eğlendirirken hem de eğitiyor. Dolayısıyla öğrenme süreci keyifli hale geliyor. Bu uygulamaları nereden indireceğinize de yer verdiğimiz haberimizde, içeriğinden de kısaca bahsettik İşte; ‘Çocuklar için faydalı olabilecek mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için eğlenceli ve eğitici mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için en iyi mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için eğitici uygulamalar’. ‘Çocuklar için uygun içerikli mobil uygulamalar’. 

Çocuklar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar 

Çocuklar İçin Eğitici Uygulamalar

İngilizce dersinden, zeka ve akıl oyunlarına, konuşma ve iletişim becerilerinden matematiğe kadar ‘Çocuklar için faydalı olabilecek mobil uygulamalar’ haberimizin devamında. İşte; ‘Çocuklar için eğlenceli ve eğitici mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için en iyi mobil uygulamalar’. ‘Çocuklar için eğitici uygulamalar’. ‘Çocuklar için uygun içerikli mobil uygulamalar’. 

MentalUp 

Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar

‘Çocuklar için faydalı olabilecek mobil uygulamalar’ listemizde ilk sırada ‘MentalUp’ uygulaması yer alıyor. Eğitici, zeka ve akıl oyunları bulabileceğiniz uygulama, 4-13 yaşa özel çocuklar için içerikler taşıyor. MentalUp’da, görsel becerilerin gelişimini destekleyen görsel oyunlar, özel dikkat oyunları, akılda tutma ve hatırlama egzersizleri, dil bilgisi gelişimini destekleyen sözel zeka oyunları, kelime oyunları, üstün zeka potansiyelindeki çocuk için oyunlar mevcut. Beyin testi yaparak çocuğunuzun zihinsel becerilerini de test edebildiğiniz uygulamada evde ailecek oyunlar oynayabiliyorsunuz.  

MentalUp uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Novakid 

Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar

5-12 yaş çocuklar için online İngilizce eğitim veren ‘Novakid’, ‘çocuklar için eğitici mobil uygulamalar’ listemizde ikinci sırada yer alıyor. Anadili İngilizce olan öğretmenlerden eğitim alan çocukların bir de deneme amaçlı ücretsiz bir ders hakkı var. Aynı zamanda, dersten önce yetkili kişiler tarafından derse katılıp katılmayacağınıza dair bir WhatsApp mesajı geliyor. Eğer ücretsiz deneme dersine katılmaktan vazgeçerseniz, katılmayacağınızı ve uygulamaya üye olmayacağınızı yine WhatsApp mesajıyla cevap verebilirsiniz. Böylece hiçbir sorun yaşamadan dersiniz iptal ediliyor.  

Novakid uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Stack the Countires 

Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar

‘Çocuklar için eğlenceli ve eğitici mobil uygulamalar’ arasında sırada ‘Stack the Countires’ ile devam ediyoruz. Çocuğunuz dünyayı bu uygulama ile öğrenebiliyor. Başkentler, görülecek yerler, kıtalar, büyük şehirler, bayrakları tanıyor. Altı oyuncuya kadar profil oluşturulabilen uygulamada, ülkelerin coğrafi konumlarını da öğrenirken, animasyonlu ülkelerin yerini ekranınızda değiştirebiliyorsunuz.  

Stack the Countire uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Dinle Konuş
Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar 

‘Dinle Konuş’ Tohum Otizm Vakfı’nın sunduğu bir uygulamadır. 4 yaş ve üzeri çocuklar için olan bu uygulama, otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarla birlikte normal gelişim gösteren çocukların da konuşma ve iletişim becerisini geliştirmelerine katkı sağlıyor. Kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini, ünlülerin ve ünsüzlerin doğru seslerinin nasıl söyleneceğini eğlenceli bir şekilde öğreten uygulama, dil ve iletişim becerileni geliştirmeyi amaçlıyor. Dinle Konuş uygulamasında, hayvanat bahçesi, şekiller, canım ailem, vücudun bölümleri, gökkuşağı renkleri, temel sesler ve araçlar olmak üzere kategoriler yer alıyor. 

Dinle Konuş uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Pet Bingo by Duck Duck Moose 

Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar

‘Çocuklar için faydalı olabilecek mobil uygulamalar’ arasında olan ‘Pet Bingo by Duck Duck Moose’, görsel öğrenme ile çocuklara dört işlemi öğretiyor. Çocukların matematik kavramlarını anlamasını sağlayan uygulamada, her çocuk seviyesine uygun matematik modu da bulunuyor. Ayrıca, çocukların ilerlemesini görebilmeniz için karne özelliği de yer alıyor. 

Per Bingo by Duck Duck Moose uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz. 

Bebek Öğreniyor 

Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar

Çocuklara özel Türkçe ve İngilizce kelimeleri görsel ve sesli olarak sunan ‘Bebek Öğreniyor’ uygulaması, konuşmayı öğrenmekte olan bebeklerin veya özel eğitim alan çocukların kalıcı kelime bilgisi gelişimi için geliştirilen bir uygulamadır. Kelimeleri ister Türkçe isterseniz de İngilizce görmelerini ve duymalarını sağlayabilirsiniz. Kelime seslendirmeleri eğitimciler tarafından yapılan uygulamada, 8 Türkçe 8 İngilizce olmak üzere toplamda 16 kategori ve 196 kelime yer alıyor.  

Bebek Öğreniyor uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Facebook, 2022 Yılında Piyasaya Yeni Bir Akıllı Saat Sürmeyi Planlıyor 

HBO Max, Haziran Ayında ABD Dışındaki Küresel Pazara Açılmaya Başlayacağını Açıkladı 

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz