Galaxy SmartTag Konum Takip Cihazı

Samsung’un 14 Ocak’ta ‘Galaxy S21’ ailesi ile tanıtması beklenen ‘Galaxy SmartTag’ isimli konum takip cihazı, ilk kez canlı olarak görüldü. Daha önce yalnızca tasarım görselleri paylaşılan ürünün yeni görüntüleri, sosyal medya platformları ve online kanallar üzerinden sızdırıldı.  

Samsung’un kısa bir süre önce tasarım görselleri paylaşılan ve mobil uygulaması ortaya çıkan Galaxy SmartTag isimli konum takip cihazı, ilk kez canlı olarak görüldü. Cihazın son tüketici beğenisine sunulacak versiyonuyla çekilen fotoğrafları, sosyal medya platformları ve online kanallar üzerinden sızdırıldı. Söz konusu fotoğrafların, ilk kez Tayvan’ın ‘Ulusal İletişim Komisyonu (NCC)’nun resmi internet sitesine yüklendiği ifade edildi. Ürünün görüntüsüne ilişkin detaylı bir inceleme yapılabilmesine olanak tanıyan fotoğraflarda, cihaz için ‘EI-T5300’ model numarasının kullanıldığı belirtildi. 

Fotoğraflarda görülen detaylara göre; ‘Samsung Galaxy SmartTag’, köşeleri oval ve kare bir tasarıma sahip olacak. Cihazın bir kenarında, başka bir cihaza veya eşyaya takılabilmesini kolaylaştırabilmek adına bir delik bulunacak. Ürünün bir tarafında ‘Samsung’, diğer tarafında ise ‘Galaxy SmartTag’ yazısı yer alacak. Bununla birlikte; Güney Koreli teknoloji devinin yeni konum takip cihazının her bir kenarı, yaklaşık 4 cm uzunluğunda olacak ve kullanıcılara, oldukça portatif bir kullanım deneyimi yaratacak. Cihazın üzerinde ayrıca, pil yuvası da bulunacak ve kullanıcılar, buradan ürünün pilinin bitmesi durumunda pil değişikliği yapabilecek.  

Samsung ‘Galaxy SmartTag’, 15 euro bandında bir fiyat etiketine sahip olacak

Samsung Galaxy SmartTag Fiyat

Diğer yandan; Samsung, ‘Galaxy SmartTag’i, pazarda ‘Apple AirTags’ ve ‘Tile’ ile rekabet edebilmesi adına piyasaya sürecek. Ürünle ilgili bugüne kadar ortaya atılan iddialara göre; cihaz, ‘Bluetooth 5.1’ bağlantı teknolojisini kullanacak ve konum tabanlı ‘SmartThings Find’ özelliği ile gelecek. Üründe, ‘Apple AirTags’de yer alması beklenen ‘Ultra Geniş Bant (UWB)’ desteği bulunmayacak. Cihaz, siyah ve beyaz olmak üzere toplamda 2 renk seçeneği ile piyasaya sürülecek. 15 euro bandında bir fiyat etiketine sahip olması beklenen Samsung ‘Galaxy SmartTag’, 14 Ocak tarihinde ‘Galaxy S21’ akıllı telefon ailesiyle birlikte tanıtılacak.

Öte yandan ürün, Samsung’un ilk konum takip cihazı olmayacak. ‘Galaxy SmartTag’, kendi kategorisinde şirketin birkaç yıl önce piyasaya sürdüğü ‘LTE’ uyumlu takip cihazından sonra kullanıcı beğenisine sunulan ikinci ürün olacak. Kullanıcılar, ürünü sık kaybettikleri cihazları ve eşyalarının üzerine takarak konum takibi yapabilecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Yeni Bir Konum Takip Cihazı Üzerinde Çalışıyor 

Samsung, ‘Galaxy Buds Pro’ Kulaklık Modelini Resmi Türkiye Sayfasına Ekledi! 

Samsung, 110 İnç Ekran Boyutuna Sahip MicroLED Teknolojili Akıllı Televizyon Modelini Tanıttı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz