apple-bagdat-caddesi-teknosafari-min

Apple, yeni mağazasını İstanbul Bağdat Caddesi ‘nde açacağını paylaşmıştı. Avrupa’nın en büyük Apple Store mağazası, 22 Ekim Cuma günü açılıyor.

Apple, İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılacak olan Apple Store mağazasının tarihini duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre Avrupa’nın en büyük Apple Store mağazası, 22 Ekim Cuma günü açılacak.

Yeni açılacak olan Apple Bağdat Caddesi, Türkiye’nin 3. Apple Store mağazası olacak. İki katlı mağaza, yerel malzemeleri mağaza tasarımındaki en yeni unsurlar ile harmanlayacak. Ayrıca müşteriler, ücretsiz Today at Apple atölye çalışmalarına katılabilecek.

Apple Perakende ve İnsanlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Deirdre O’Brien, yeni mağaza hakkında “Apple Bağdat Caddesi’nin açılışıyla, Türkiye’deki müşterilerimizle sahip olduğumuz derin ve uzun süreli ilişkilerimizi geliştirmekten heyecan duyuyoruz. Apple Bağdat Caddesi’nin açılışıyla daha da çok müşteriyle buluşmak ve bu müşterilere İstanbul’daki yeni evimizde Apple’ın en iyi ürün ve hizmetlerini sunmak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

avrupa-en-buyuk-apple-store-bagdat-istanbul-teknosafari
Görsel konsept olarak seçilmiştir. Gerçek mağaza görseli değildir.

Apple, açılışı kutlamak için Perspektif İstanbul adlı altı haftalık Today at Apple programının lansmanını yapacak. 20 yerel sanatçının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bu seri, İstanbul’da yerel topluluklar için önemli konular ve değerler üzerinden yaratıcılık, kültür ve teknolojiyi bir araya getiren bir deneyim sunuyor. Katılımcılar, Murat Palta ile geleneksel minyatür çizimi ve illüstrasyonu, Magnum Photos fotoğrafçısı Sabiha Çimen ile görünmeyeni fotoğraflamayı ve görsel sanatçı Sinan Tuncay ile hareketli portre yaratmayı öğrenebilecekleri yüz yüze ve sanal atölye çalışmalarında yer alma şansına sahip olacak.

Bunların yanında mağazada artırılmış gerçeklik (AR) sergisi de bulunacak. Perspektif İstanbul lansmanına katılan birçok farklı sanatçının da dahil olduğu bu deneyim, dijital enstalason ile mağazaya farklı bir görünüm kazandırıyor. Ziyaretçiler, LiDAR tarayıcısına sahip yeni iPad Pro ve iPhone 13 Pro modellerini kullanarak, ekranlarında gelenekler kağıt süsleme sanatı Ebru’dan esinlenilmiş seramik objeleri AR olarak görebilecekler.

Ayrıca Apple Bağdat Caddesi açılış gününde yalnızca randevu ile ziyaret edilebilecek. Müşteriler uygun zaman seçimlerini buradan yapabilirler. Mağaza kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle konuklar mağaza girişinde beklemek durumunda kalabilir.

İlginizi Çekebilir:

Apple MacOS 12 Monterey Çıkış Tarihi Açıklandı

Avrupa’nın En Büyük Apple Mağazası İstanbul’da Açılıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz