macos-12-monterey-cikis-tarihi-teknosafari

Apple, dün akşam gerçekleştirdiği etkinlik ile paralel olarak, WWDC 2021 içerisinde duyurduğu yeni işletim sistemi hakkında bilgiler paylaştı. Bununla birlikte MacOS 12 Monterey çıkış tarihi belli oldu.

Apple, dün akşam düzenlediği lansman ile yeni ürünlerini resmi olarak duyurdu. Bu ürünler, yeni AirPods 3, HomePod Mini, M1 Pro ve M1 Max çipler ile MacBook Pro modelleri oldu. Ayrıca lansman ile birlikte yeni bir Apple parlatma bezi piyasaya sürüldü.

Dün gerçekleşen lansman içerisinde en dikkat çekici ürün, MacBook Pro oldu. MacBook Pro tanıtımı ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. MacBook Pro tanıtımı ile birlikte MacOS 12 Monterey çıkış tarihi de açıklandı. Paylaşılanlara göre MacOS 12 Monterey işletim sistemi, 25 Ekim tarihinde kullanıcılara dağıtılacak.

macos-12-monterey-ozellikleri-teknosafari

Şirket, yeni işletim sisteminin, dün tanıtılan MacBook Pro cihazların yanı sıra, uyumlu olan tüm MacBook cihazlar için de çıkış yapacağını belirtti. Kullanıcılar, 25 Ekim itibari ile güncelleme şeklinde yeni işletim sistemine geçiş yapabilecek.

Bunların yanında yeni işletim sistemi, M1 işlemcilerin tüm yeteneklerini kullanıyor. Ayrıca Monterey, FaceTime için ekran paylaşımı, yeni Safari, Mac ve iPad cihazlar arası kolay veri aktarımı sağlayan Universal Control gibi özellikleri beraberinde getiriyor.

Kullanıcılar, bugünden itibaren yeni işletim sisteminin Beta sürümünü cihazlarına yükleyebilir. Ancak Beta sürümü, içerisinde problemler ve hatalar barındırabilir. Oluşabilecek problemlerde Apple, herhangi bir sorumluluk almıyor.

İlginizi Çekebilir:

M1 Pro ve M1 Max Çipli MacBook Pro Özellikleri Belli Oldu

Yeni Nesil AirPods 3 Özellikleri Belli Oldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz