Apple müşterisi olan bir kadın, Apple Store çalışanın çıplak fotoğrafını çaldığını iddiasıyla şikayetçi oldu. İncelemenin sonucunda olayın doğruluğu kanıtlandı ve Apple çalışanı işten kovuldu.

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde gerçekleşen olay, bir kadının tamir için Apple Store’a gitmesiyle başladı. Cihazının kırık ekranının tamiri için Valley Plaza Mall’daki Apple şubesine giden kadın incelemesi için telefonu çalışana verdi.

Eve geldiğinde oldukça kişisel olan bir fotoğrafın çalındığını fark eden Gloria Elisa Fuentes isimli kadın durumu Facebook üzerinden paylaştı. Çalınan mahremiyet derecesi yüksek fotoğrafın 1 yıl önce erkek arkadaşına göndermek için çekildiğini belirten kadın, fotoğrafın bulunabilmesi için galeride epey ileri gidilmesi gerektiğini de belirtti.

Kadının özel fotoğrafın çalındığından haberi ise Apple çalışanının fotoğrafı tekrar kendisine göndermesi üzerine oldu. Durumu fark eden kadın polise giderek şikayetçi oldu.

Apple ise yapmış olduğu açıklamada haberleri doğruladı. Apple konuyla alakalı olarak: “Apple’ın bütün çalışanlarını sorumlu tuttuğu katı mahremiyet kurallarının aşırı şekilde dışında hareket ettiği için” çalışanın işine son verdiklerini belirtti.