Türk Hava Yolları (THY) ‘’Fiyatı Koru’’ hizmetiyle seyahat programı esnek ya da henüz belli olmayan yolcularına bilet satın alımlarında yararlı olacak bir uygulama başlattı. Söz konusu uygulama sayesinde fiyat koruması yapan yolcuların bilet fiyatları, belirli süre boyunca aynı kalacak. 

Dünyada havacılık sektöründe sayılı firmalardan olan Türk Hava Yolları, özellikle seyahat programı esnek olan yolcuları ilgilendiren bir uygulama hayata geçirdi. ‘Fiyatı Koru’ ismindeki yeni uygulamayla birlikte seyahat programı netleşmeyen veya değişebilecek yolcular, seçtikleri biletin fiyatını belirli bir süre boyunca değişmeden alabilecek. Ayrıca yolcular THY’nin başlattığı bu yeni hizmetten yararlanmak için ekstra bir ücret ödemek zorunda olmayacak. 

Türk Hava Yolları’nın başlattığı ‘’fiyatı koru’’ hizmetinden, Miles&Smiles Classic Plus, Elite, Elite Plus üyeleri faydalanabilecek. THY, söz konusu üyelerin uçuşa kalan süreye ve üyelik statülerine bağlı olarak belirlenen süreler boyunca fiyatı koru  hizmetinden tamamen ücretsiz yararlanabileceklerini açıkladı. Diğer yolcular ise standart korumada uçuşuna kalan süreye bağlı olarak belirli bir tutar karşılığında fiyatı sabitleyebilecek, ancak biletleme esnasında ödedikleri tutarı iade alabilecekler. 

Türk Hava Yolları’nın ‘’fiyatı koru’’ hizmetinden aşağıdaki adımları takip ederek yararlanabilirsiniz:

  • Uçak bileti satın alma işlemine başlayın.
  • Uçuş seçiminizi yaptıktan sonra Fiyatı Koru butonunu işaretleyin.
  • Yolcu bilgilerini doldurun ve fiyat koruma paketlerinden birini seçin.
  • Kredi kartı bilgilerinizi girin ve hizmet bedelini ödeyin.
  • Fiyat koruma işleminiz tamamlanınca uçak bileti fiyatınız opsiyon süresi boyunca aynı kalacak.
  • Fiyat koruma yaptığınız bileti satın almak için kişisel hesabınızdan Rezervasyonlarım bölümüne girin ve işleminizi tamamlayın.

Rolls – Royce elektrikli uçak üretti