Amerikalı teknoloji devi Apple hakkında yepyeni bir iddia daha ortaya atıldı. Buna göre Apple, 30 inçten daha büyük ekranı olan bir iMac üzerinde çalışıyor. 2023 yılı bitmeden ya da 2024’ün ilk yarısında tanıtıma sunulacak olan ürünün devasa ekranı dışındaki diğer teknik özellikler ise henüz belli değil.

Apple hakkında daha önce yapmış olduğu haberlerle sık sık gündeme gelen Bloomberg’den Mark Gurman, Apple hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Gurman yapmış olduğu haberde ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın devasa büyüklükte bir iMac üzerinde çalıştığını açıkladı. Firmanın geleceğe dönük çalışmalarından bahseden Gurman, Apple’ın 2023-2024 sezonunda herkes için son derece dikkat çekici ürünlerle karşı karşıya geleceğini söyledi. İşte detaylar!

iMAc’te Görülmemiş Ekran Geliyor!

Şık ve modern tasarımlarının yanı sıra teknik detayları ile de her zaman kullanıcıların beğenisini toplamayı başaran Apple’ın yeni bir iMac modeli üzerine çalıştığına dair haberler elde edildi. Bloomberg’den Mark Gurman, yapmış olduğu bir açıklama ile Apple’ın 30 inçten bile büyük ekrana sahip bir iMac üzerine çalıştığını iddia etti. Bugüne kadar 24 inçten daha büyük bir Apple iMac’in olmadığını düşündüğümüzde Gurman’ın yapmış olduğu bu haber oldukça ilginç olarak değerlendirilebilir. Bunun dışında teknik özelliklere ilişkin herhangi bir detay ise bilinmiyor. Hatta bu bilgisayarların M2 mi yoksa M3 mü içereceği ya da ekran çözünürlüğünün ne kadar olacağı da henüz net değil. Diğer yandan Gurman, bu iMac’in 24 inç ekranlı yeni modellerle birlikte duyurulacağını söylese de, iMac lansmanının 2023’te mi yoksa 2024’te mi yapılacağı da henüz belli değil.

Lansmanda Ortaya Çıkacak

Mark Gurman, Power On bülteninde yalnızca iMac’ten bahsetmedi. Devasa ekranla gelmesi beklenen iMac dışında OLED ekranlı yeni iPad Pro, M3 işlemciden güç alan Mac modelleri, Apple Watch Ultra 2, Watch Series 9 gibi ürünler de Apple’ın orta vadede tanıtıma sunacağı ürünler arasında yer alıyor. Apple tarafından tanıtıma çıkacak tüm bu ürünlerin teknik özellikleri ve kullanıcıya neler sunacağını lansman etkinliklerinde resmi olarak görebileceğiz. Ancak Apple’ın beklenen lansmanının bu yıla yetişip yetişmeyeceği henüz belli değil. Zira bu yılın sonuna doğru olması beklenen lansmanın 2024 yılına da sarkabileceği düşünülüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz