Oppo Dikey Katlanabilen Telefon
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Oppo, dikey olarak katlanabilen bir akıllı telefon patenti aldı. ‘WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü)’ya başvuran ve 3 Eylül tarihinde patent başvurusu onaylanan şirketin, söz konusu tasarım ile cihazın dört farklı açıda sabit durabilmesine olanak tanıyacağı ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Oppo, dikey olarak katlanabilen bir akıllı telefon patenti aldı. Söz konusu patent başvurusunun, ‘WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü)’ya yapıldığı ve 3 Eylül tarihinde, başvurunun onaylandığı ifade edildi. Samsung, Motorola ve Huawei gibi bazı şirketler, katlanabilir telefon tasarımı konusundaki girişimleri ile sektörde öncü konuma yerleşmiş ve bu tasarımları, son tüketici beğenisine sunmayı başarmıştı. Oppo da yeni patentiyle birlikte, bu şirketler arasına katılmaya yönelik ilk hamlesini yapmış oldu.  

Aktarılan detaylara göre; şirketin üzerinde çalıştığı telefon, dikey olarak katlanabilecek. Cihazın menteşe tasarımı, günümüzde piyasaya sürülen katlanabilir telefonlardan biraz daha farklı olacak. Telefon, bu menteşe tasarımı sayesinde dört farklı açıda sabit durabilecek. Bununla birlikte ürün, tek ekrandan oluşacak ve Oppo, cihazın katlanmış tasarımına herhangi bir bildirim ekranı eklemeyecek. Bu nedenle; cihaza gelen bildirimleri görebilmek için kullanıcıların, telefon kapağını açması gerekecek.  

Oppo, katlanabilir akıllı telefon modelinde tek kamera kullanmayı planlamıyor

Oppo Katlanabilir Telefon

Paylaşılan diğer iddialara göre; ‘LetsGoDigital’ tarafından paylaşılan tasarım görsellerinde herhangi bir kamera detayı yer almasa da Oppo, katlanabilir akıllı telefon modelinde tek kamera kullanmayacak. Bunun yerine telefonda, ‘Samsung S10 Plus’takine benzer şekilde kamera modülüne yerleştirilmiş üçlü bir kamera kurulumu tercih edilecek. Şirketin, dikey katlanabilen telefon modelini kesin olarak son tüketici beğenisine sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oppo, Kamera Modülü Çıkarılabilen Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor 

Oppo Reno5 Pro’nun Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

Hafif ve Zarif, Peki Ya Performansı? Oppo A73 İnceleme 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz