Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Son zamanlarda otomotiv sanayiinde önemli bir yer tutan elektrikli otomobillerden bir yenisi daha Türkiye’ye giriş yapıyor. Ön sipariş kapsamında online satışa sunulan elektrikli Opel Astra artık Türkiye’ye resmen giriş yaptı. Otomobil satışa çıkar çıkmaz tükenirken, Opel’in ilk aşamada 500 adet Astra Elektrik sunacağı bildirildi.
Dünyada olduğu gibi ülkemizde de gittikçe popülerleşen elektrikli otomobillere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Ülkemizde de yine her geçen gün farklı firmaların modelleri pazara giriş yaparken bugün giriş yapan markalardan birisi de Opel olarak karşımıza çıkıyor. Almanya’nın otomobil devi Opel, elektrikli Opel Astra’yı Türkiye’de online olarak satışa çıkardı. Ön siparişle online olarak yapılan satış esnasında elektrikli Opel Astra’lar satışa çıkar çıkmaz tükendi. İşte detaylar!

Planlanan Satış Anında Tükendi

Almanya merkezli ve dünyaca tanınan otomobil devi Opel, hatırlanacağı üzere Astra’nın elektrikli versiyonunu 2022’nin son aylarında tanıtmıştı. İçten yanmalı motora sahip olan Astra’nın elektrikli versiyonu olan otomobiller ise artık Türkiye pazarına da giriş yaptı. Ön siparişe açıldığı anda tükenen Opel Astra Elektrik, Türkiye pazarındaki sıfır araba tutkusunu da gözler önüne sermiş oldu. Gazeteci Emre Özpeynirci’nin yapmış olduğu açıklamalara göre ilk aşamada 500 adet olarak planlanan satış miktarı için teslimat tarihi ise eylül ayı itibarıyla yapılacak. 75 bin TL ön ödeme ile rezerve edilen 500 otomobil, rezervasyon sayfası açılır açılmaz tükendiği için Opel’in internet sitesinde rezervasyon sayfasının kapatıldığı görülüyor.

Opel Astra Elektrik’in Özellikleri

2022 yılının sonlarına doğru tanıtımı gerçekleştirilen Opel Astra, yenilikçi tasarımı ile dikkat çekerken aynı zamanda Red Dot ödülüne de sahip. Opel Astra’nın aynı tasarımı elektrikli versiyonda da kullanılırken kaputun altında ise 156 hp gücündeki elektrik motor yer alıyor. 418 kilometreye kadar menzili olan aracı sahip olduğu hızlı şarj desteği ile yalnızca 26 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj edebiliyorsunuz. Türkiye pazarında 500 adet ile açılışı yapan AStra Elektrik, satışa çıkar çıkmaz tükendi. Ek stok açılıp açılmayacağı konusunda ise Opel’den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Opel’in fiyazt listesini incelediğimizde Astra Elektrik için bir fiyata ulaşamıyoruz ancak benzinli Astra’nın başlangıç fiyatı 972.900 TL. Bu durumda elektrikli versiyonun da 1 milyon TL’nin altında olmayacağı düşünülüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz