iPhone 14 serisi henüz yeni tanıtılmışken, iPhone 15 Pro modelleriyle ilgili iddialar yayılmaya başladı. Bu iddialara göre iPhone 15 serisi 8GB RAM ve USB-C girişiyle gelebilir.

Teknolojinin önde gelen isimlerinden Apple, 7 Eylül tarihinde düzenlediği Far Out etkinliğinde iPhone 14 ailesini kullanıcılarla buluşturdu. Henüz bu tanıtımın yankıları sürerken, şimdi de iPhone 15 ailesi ile ilgili iddialar ortaya çıkmaya başladı. Daha önce ortaya atılan iddialarda Pro Max modellerinin ‘Ultra’ ismini alacağı belirtilmişti. Ayrıca Dynamic Island özelliğinin iPhone 15’lerde standart olabileceği de iddia edildi.

Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce, iPhone 15 Pro modelleriyle ilgili yeni iddialar ortaya attı. Bu iddialar kesinlik taşımasa da iPhone 15’in özelliklerine dair birçok bilgi paylaşıldı.

iPhone 15 Pro Modellerinin 8 GB RAM ve USB-C girişi ile Geleceği Söyleniyor

TrendForce’a göre iPhone 15 ailesi, ikisi Pro olmak üzere toplamda dört model ile gelecek. Bir başka iddiaya göreyse, Pro Max modelin adı Ultra olarak değişecek. Yalnızca Pro modeller iPhone 14 serisinde olduğu gibi Apple’ın son geliştirdiği işlemcisine sahip olacak. Buna göre iPhone 15’in Pro modelleri A17 Bionic ile donatılırken diğer modeller A16 ile karşımıza çıkacak.

Yine iddialara göre iPhone 15 Pro, 14’lerdeki 6 GB’ın aksine 8 GB RAM ile gelecek, diğer iPhone 15 modelleri ise 6 GB RAM’e sahip olmaya devam edecek. Ek olarak, Avrupa Parlamentosunun elektronik ürünlerde USB Type C girişini zorunlu hale getirmesi sebebiyle, yeni iPhone serisinde Lightning’ten USB-C’ye geçiş yapılacak.

iPhone 15 Ailesi Telefoto Lens Teknolojisi Sunacak

iPhone 15 aile4si ile ilgili olarak ortaya atılan bilgiler, teknik özellikler ve USB-C şarj girişiyle sınırlı kalmadı. Ek olarak, Ultra olarak gelebilecek yeni Pro Max modelinin mevcut telefonlara kıyasla 10x veya daha yüksek optik yakınlaştırmaya izin veren Telefoto lense sahip olacağı iddia edildi. Bu iddia, daha önceki sızıntılara da konu olmuştu.

Ayrıca Apple’ın iPhone 15’te 5G için Qualcomm modelini kullanmaya devam edeceği, kendi modemini ise 2024’te çıkarmayı planladığı aktarıldı. Bu iddiaların doğru olup olmadığı, Apple’ın 2023 yılının Eylül ayında gerçekleşeceği tahmin edilen lansmanında anlaşılabilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz