Netflix İngiltere ve İrlanda fiyatları

Netflix İngiltere ve İrlanda fiyatları için zam uyguladı. Güncellenen fiyatlar ne oldu? Türkiye’de de zam gelecek mi detaylar haberimizde.

Netflix, Ocak ayında ABD ve Kanada için abonelik fiyatlarını arttırmıştı. Şimdi benzer bir kader, Birleşik Krallık ve İrlanda’daki Netflix abonelerinin de başına geldi.

Ampere Analysis’e göre Netflix’in İngiltere’de yaklaşık 14 milyon ve İrlanda’da 600 bin abonesi var. En popüler paket ise pek çok yerde olduğu gibi 2 cihaza kadar HD kalitesinde akış sunan standart abonelik.

Bu değişiklik yeni aboneler için hemen geçerli olacak. Mevcut aboneler ise yeni fiyatların hesaplarını etkilemesinden 30 gün önce bilgilendirilecek.

Birleşik Krallık’ta yeni fiyatlar şu şekilde; Temel Paket, £1 zam ile £7 olurken, Standart Paket de £1 zam ile £11 oluyor. Premium paket ise £2 zamla £16 seviyesine geliyor.

İrlanda’da ise yeni fiyatlar şu şekilde; €1 zamlanan temel paket €9 seviyesine geliyor. Standart Paket ise €2 zamlanıyor ve yeni fiyatı €15 oluyor. Premium pakette ise €3 zam söz konusu ve yeni fiyatı €21 olarak belirlenmiş.

Daha yüksek fiyatlar, Netflix’in “sınıfının en iyisi İngiltere yapımlarına yatırım yapmaya devam etmesine ve çok çeşitli kaliteli şovlar ve filmler sunmasına” izin verecek. Britanya Adaları’nda Paris’teki The Crown, Bridgerton ve Emily gibi hitler çekilmişti.

Netflix İngiltere ve İrlanda Fiyatları artış gösterdikten sonra, yükselen kurların etkisiyle Türkiye’de de benzeri bir zam uygulayacak mı merak ediliyor. Zira platform, Türk kullanıcılar için şu anki durumda bile biraz pahalı olarak yorumlanıyor. Şu anki fiyat seviyesinin artması durumunda Türk kullanıcıların Netflix’e erişimi daha da zorlaşacaktır. Ancak şirket, konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

PUBG MOBILE Warframe iş birliği duyuruldu

Yeni Tarayıcı Eklentisiyle WhatApp Web Daha Güvenli Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz