Mobil oyunlarıyla bilinen Türk oyun şirketi Manc Games, Blokzincir projesi için 50 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Oyun sektörü her geçen gün büyüyor. Masa üstü oyunlardan mobil oyunlara kadar birçok kullanıcının dahil olduğu sektörde son dönemlerde Türk şirketler de öne çıkmayı başarıyor. Bu şirketlere en iyi örneklerden biri mobil oyunlarıyla bilinen Türk oyun şirketi Manc oluyor.

“Bil Kazan Oyna”, “Miskett”, “Okey Muhabbet” ve “101 Muhabbet” gibi oyunlarıyla milyonlarca mobil oyuncuya ulaşmayı başaran Türk oyun şirketi Manc Games‘ten önemli bir haber geldi. Habere göre yerli şirket, blokzincir projesi için 50 milyon dolar yatırım aldı. Şirket açıklamasında, oyun içi varlığı Mancium için GEM Digital Limited ile 50 milyon dolarlık yatırım anlaşması yaptığını aktardı.

50 Milyon Dolar Yatırım Almayı Başaran Mancium Nedir?

Manc Games tarafından geliştirilen blokzincir projesi Mancium, uygulama içi satın alımlar, özel oyun içi etkinlikler ve Manc Academy’nin desteklenmesi gibi işlemlerde kullanılacak. Ayrıca Mancium, şirketin yakın gelecekte piyasaya süreceği oyunlarının Meta sürümlerinde oyun içi özelliklere ve yeteneklere sahip olmayı mümkün kılacak.

Buna ek olarak Mancium’a yatırım yapan yatırımcılar, aynı zamanda şirketin oyun ekosisteminde gelir ortağı sayılacak. Bir başka deyişle Mancium’a yatırım yapanlar, Manc’ın da bir yatırımcısı sayılacak.

CEO Halit Emre Aydın Açıklama Yaptı

Manc CEO’su ve kurucusu Halit Emre Aydın konuyla ilgili açıklamasında, GEM iş birliği ile Manc’ın küresel bir oyun şirketi olmaya bir adım daha yaklaşacağını söyledi. Aydın, sadece mobil oyun sektöründe değil, bütün oyun ekosisteminde küresel bir firma olmayı hedeflediklerini, bu hedefe bir adım daha yaklaştıklarını belirtti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz