Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple analisti Mark Gurman’ın açıklamasına göre Apple, iPad’inizi Amazon Echo Show gibi bir tezgah veya komodin üzerine yerleştirmenize olanak sağlayacak bir stant üzerinde çalışıyor.

Teknoloji devi Apple, kullanıcıların beğenisine sunduğu teknolojik ürünlerle memnuniyeti üst seviyede tutmayı hedefliyor. Bu konuda hiç durmadan çalışan şirket, 7 Eylül tarihinde düzenlediği Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 ailesi ve Apple Watch serisiyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Ancak Apple’ın kullanıcılara sunmayı hedeflediği yenilikçi ürünler; akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarla sınırlı kalmıyor. Teknoloji devi şirket, şimdi de iPad’leri akıllı ekrana dönüştürmeyi hedefleyen bir istasyon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

iPad Cihazlar Bir Tablet Olmaktan Daha Fazlasını Yapacak!

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, iPad için cihazın akıllı ekran ve hoparlör olarak işlev görmesini sağlayacak bir stant üzerinde çalışıyor. Şirketin, iPad’i bir tezgah veya komidin üzerine yerleştirebileceğiniz Amazon Echo Show benzeri bir cihaza dönüştürecek standı önümüzdeki yıl en kısa sürede tanıtmayı planladığı belirtiliyor.

Bu teknolojiyi kullanan ilk şirket Apple değil. Amazon zaten Fire tabletleri için benzer bir istasyon kullanıyor. Google ise, yakın zamanda kullanıcılarla buluşması planlanan Pixel tablet için hem manyetik şarj istasyonu hem de hoparlör görevi görmesi beklenen bir yerleştirme aksesuarını duyurdu. Bu aksesuar; tablet yerine takıldığında, akıllı evinizi Home uygulaması aracılığıyla kontrol etmenize ve ayrıca Google Asistan ile etkileşim kurmanıza olanak tanıyan bir Nest Hub Max gibi işlev görüyor.

Apple Tarafından Resmi Bir Açıklama Gelmedi

Gurman, Apple’ın piyasaya süreceğini iddia ettiği iPad yerleştirme istasyonunun benzer şekilde çalışabileceğini ve kullanıcıların FaceTime aracılığıyla arama yapmalarına ve akıllı ev cihazlarının eller serbest kontrolünü kazanmalarına olanak tanıyacağını belirtiyor. Şirket ayrıca, Gurman’ın güncellenmiş bir ekrana, bir S8 çipine ve çoklu dokunma işlevine sahip olabileceğini söylediği HomePod’un güncellenmiş bir sürümü de dahil olmak üzere akıllı ev alanındaki diğer cihazlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Apple tarafından iPad istasyonuna dair bir açıklama henüz gelmedi. Ancak şirket, Apple’ın şirket içi M2 çipinin yanı sıra 11 inç ve 12.9 inç varyasyonlarla geldiği söylenen iPad Pro’yu bu ayın sonundan önce piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz