Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
ABD’li teknoloji devi Apple, her geçen gün akıllı telefon teknolojisine bir yenilik daha eklemeye devam ediyor. Son olarak iddia edildiğine göre Apple, iPhone 15 modellerini Fransa’da SIM kartı girişi olmadan çıkarmayı planlıyor. SIM kartı girişi olmamasının nedeni ise iPhone 15 modellerinin eSIM desteğiyle çıkarmayı düşünülmesi.
Apple’dan bir yeni proje iddiası daha. Teknoloji devi Apple’ın iPhoe 15’lerin eSIM desteği ile hizmete sunulacağı iddia edildi. Fransa2da SIM kartı girişi olmadan çıkarılması beklenen modelin diğer Avrupa ülkelerinde de görülebileceği düşünülüyor. İşte detaylar!

iPhone 15 Serisi Merak Uyandırıyor

Bilindiği gibi Apple bu Eylül ayında iPhone 15 serisini tanıtıma çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak seri henüz tanıtıma çıkmamış olsa da hakkında şimdiye kadar birçok bilgi sızmış durumda. Bu konuda sızan bilgilerin en önemlisi ise iPhone’un Pro modellerinde artık fiziksel tuş görülmeyecek olması. Hatta Pro Max’tan da görüleceği üzere oldukça ince bir cihaz ile karşılaştık. Kısacası şirketin yeni telefonları için kullanıcılar açısından heyecanlı bekleyiş sürerken bugün de yeni model hakkında yeni ve önemli iddialar ortaya atıldı. Fransız internet sitesi olan ve sektöre dair önemli sızıntılara kaynaklık yapan MacGeneration, Apple’ın iPhone 15’te SIM kart yuvalarını kaldırabileceğini ve bunun daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde de uygulanabileceğini iddia etti.

Bazı Ülkelere SIM Kart Yuvası Yerine eSIM Desteği

Fransız internet sitesi MacGeneration’ın iddia ettiğine göre, Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini Fransa’da oldukça farklı bir konseptle sunmayı düşünüyor. İddiaya göre modeller Fransa’ya sim kartı ile değil eSIM desteği ile sunulacak. Hatta söz konusu iddia daha da ileri götürülerek ilk olarak Fransa’da uygulanacak olan bu hamlenin diğer Avrupa ülkelerine de gelebileceği söyleniyor. Peki bahsi geçen e SİM nedir? eSIM, bildiğimiz fiziksel SIM kartı kullanmaya gerek kalmadan dijital SIM ile operatöre bağlanmayı sağlıyor. Cihaza gelen gömülü bir çip fiziksel SIM kart yerine geçiyor. Hat taşımayı kolaylaştırması, birden fazla eSIM yüklenmesinin sağlaması, fiziksellere kıyasla daha güvenli olması gibi avantajları bulunuyor. Diğer yandan eSIM’in gittikçe yaygınlaştığının ve birçok teknoloji devi tarafından kullanıldığının da altını çizelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz