Amerikalı teknoloji şirketi Apple, 2022 mali yılının ilk verilerini açıkladı. Şirket, son 3 aylık zaman diliminde tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı.

Apple, bugün son 3 aylık gelirlerini açıkladı. 28 Ekim 2021 ila 25 Ocak 2022 arasında geçen zaman diliminde Apple, %11 artış ile toplamda 123.9 milyar dolar gelir elde etti. Şirket, bu gelirin iPhone, Mac, Macbook, giyilebilir teknoloji ürünleri, aksesuarlar ve servislerden elde edilen toplam gelir olduğunu belirtti.

Apple CEO’su Tim Cook, “Bu çeyrekteki rekorumuz, bugüne kadarki en yenilikçi ürünlerimizi ve servislerimi ürettiğimiz için mümkün oldu. Dünyaya bağlanmanın bu kadar önemli olduğu bir dönemde kullanıcılarımızın bizi seçmesinden memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

apple-app-store-teknosafari

Bunların yanında Tim Cook, 2030 yılına kadar sıfır karbon emisyonu bir tedarik zinciri kurmak istediklerini belirtti. Ancak bu sürecin detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Apple, geçtiğimiz haftalarda otonom araç projesi AppleCar ile gündeme gelmişti. Projenin başındaki mühendis görevinden ayrılmıştı. Bunun ardından Tim Cook’un kimliği belirsiz ve silahlı birisi tarafından takip edildiği paylaşılmıştı. Apple, bu sefer çok daha pozitif içerikler ile gündeme geliyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz