Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

Günümüzde ebeveynler, çeşitli mobil uygulamalardan yararlanmayı, teknolojiden destek almayı tercih edebiliyorlar. Fakat, seçenek fazlalığına bakıldığında hangi uygulamanın beklentileri karşılayacağı, fayda sağlayabileceği konusunda emin olmak zor. Üstelik pek çoğunun abone olmayı gerektirdiğini de göz önünde bulundurursak paramızın boşa gitmeyeceğinde de emin olmamız gerekiyor. Bu nedenle, Tekno Safari editörleri olarak ebeveynlere destek olabilecek ücretli ve ücretsiz mobil uygulamaları listeledik, kısaca bahsettik. İşte; ‘Ebeveynlere destek olabilecek mobil uygulamalar’. ‘En iyi ebeveyn uygulamaları’. ‘Ebeveynler için mobil uygulamalar’. 

Ebeveynlere fayda sağlayacağını düşündüğümüz 7 mobil uygulamayı listelediğimiz haberimize, bu uygulamaları nasıl indireceğinizi de ekledik. Peki;  ‘Ebeveynlere destek olabilecek mobil uygulamalar’. ‘En iyi ebeveyn uygulamaları’. ‘Ebeveynler için mobil uygulamalar’. 

Ebeveynlere Destek Olabilecek Mobil Uygulamalar

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

‘Ebeveynlere destek olabilecek mobil uygulamalar’. ‘En iyi ebeveyn uygulamaları’. ‘Ebeveynler için mobil uygulamalar’ tüm detaylarıyla haberimizin devamında. 

Google Family Link 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

‘Ebeveynlere destek olabilecek mobil uygulamalar’ listemizde ilk sırada Google Family Link uygulamasına yer verdik. Google’ın sunduğu bir hizmet olan Google Family Link uygulaması, tamamen ücretsizdir. Çocuğunuzun cihazıyla kendi cihazınızı eşleştirerek kullanabildiğiniz uygulamada, çocuğunuzu faydalı içeriklere yönlendirebiliyor, onun telefonuyla geçirdiği süreyi görebiliyor, indirmek istediği mobil uygulamalar sizin onayınızdan geçiyor, günlük, haftalık, aylık raporlar halinde etkinliklerini denetleyebiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri uzaktan kendi cihazınızla yapabildiğiniz uygulamada, çocuğunuzun dışarıdayken nerede olduğunu da görebiliyorsunuz. Elbette Google Family Link’i kullanabileceğiniz bir yaş sınırı var ve ülkelerde geçerli olan yaş sınırına göre değişkenlik gösteriyor.  

Google Family Link uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Doktorum 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

‘Ebeveynlere destek olabilecek mobil uygulamalar’ arasında ‘Doktorum’ uygulaması da yer alıyor. Doktorum uygulaması, pek önemli olmadığı düşünülen bir rahatsızlıkta yine de doktora danışmak gerektiğini düşünen fakat çocukla ilgilenmekten hastaneye gitmeye vakit bulamayan ebeveynler için birebir diyebiliriz. Bu uygulamada, tahlilleriniz varsa bunları sisteme yükleyebiliyor, alanında uzman doktorlardan rahatsızlıkla ilgili görüş alabiliyorsunuz. Tabii ki doktorlara rahatsızlığınızla ilgili soracağınız soru ücretli oluyor ve her soru için ayrı ayrı ücret ödüyorsunuz. Ayrıca uygulamanın hastalıklar ve belirtiler algoritması da bulunuyor. Buradan olası hastalıklarınızı öğrenebilir, bunlarla ilgili tahlil yaptırabilir ve doktorunuza danışabilirsiniz. Önemli bir rahatsızlığınızın olduğu noktada bir hastaneye gitmeyip Doktorum uygulamasını kullanmanız riskli olacaktır. Bu nedenle çocuğunuzla veya kendinizle ilgili hafif rahatsızlıklarınızda uzman görüşü almak adına kullanmanız faydalı olacaktır. 

Doktorum uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Mommy 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

Listemizde, ebeveynlere maddi ve manevi destek olabilecek bir uygulamayla karşınızdayız. ‘Mommy’ uygulaması, anne, bebek sosyal içerik platformu ve ikinci el çocuk ürünleri pazar yeridir. Çocuklar sürekli bir gelişim aşamasında olduğu için alınan kıyafetler ve eşyaların yerini kısa sürede yenilerinin alması gerekiyor. Bu nedenle ikinci el ürünlere yönelmek ev ekonomisi için avantajlı olacaktır. Mommy uygulamasında da tam olarak bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, çocuğunuza giyimden, belli eşyalara kadar ikinci el ve temiz ürünler alabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuza küçük gelen kıyafetlerini, kullanmadığı eşyalarını ve oyuncaklarını buradan satışa çıkararak, hem ekonomik olarak geri dönüşümünü sağlamış hem de uygun fiyatla ihtiyacı olan kişiye ulaştırmış olursunuz.  

Mommy uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Sound Sleeper 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

Destek niteliğinde listemizde yer verdiğimiz bir başka uygulama da ‘Sound Sleeper’. Anneler çok iyi bilir ki bebekler belli bir yaşa kadar çeşitli sakinleştirici müzikler eşliğinde uyutulabiliyorlar. Sound Sleeper’da bu anlamda ihtiyacınızı karşılayabilecek bir uygulama diyebiliriz. Bebeğinizin daha rahat uyuması ve uyku süresinin uzaması için ona, yağmur, doğa sesi dinletebilirsiniz. Ayrıca kendi ninninizi kaydedebilirsiniz. 

Sound Sleeper uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Oyun Alanı Bulucu 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

‘Oyun Alanı Bulucu’ uygulaması, çocuğunuzla vakit geçirmek istediğinizde yakınınızdaki oyun alanlarını gösterebilen bir uygulamadır. En çok da bilmediğiniz yabancısı olduğunuz bir bölgedeyken faydasını görebileceğiniz bir uygulama olduğunu eklemek gerekiyor. 

Oyun Alanı Bulucu uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Family Locator 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

Family Locator’ bir aile bulucu uygulamasıdır. Gün boyu ailenizle bağlantı halinde kalmanızı sağlayan uygulama, aile konum izleyicisi olarak çalışır. Takip edilen aile üyeleri hedef noktalara ulaştığında size bildirim gelir ve bir aile haritası üzerinde aile üyelerinizle GPS konum paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca aile üyelerinin konum geçmişini görebilir, konum paylaşımı özelliğiyle ailenizin güvenli bir şekilde yolda olduğunu öğrenirsiniz. Telefonunuz meşgul olduğunda bile bağlantıda kalan bu uygulama, özellikle de dışarıdayken çocuğunuzun sizden ayrılma ve kaybolma durumunda oldukça faydasını görebileceğiniz bir uygulama olabilir.  

Family Locator uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Find My Kids 

Ebeveynler İçin Mobil Uygulamalar

Listemizde yer alan ‘Find My Kids’ uygulaması da Family Locator ile benzerlik gösteren bir uygulamadır. Çocuk güvenliği ve ebeveyn kontrolü için bir aile GPS takipçi ve konum bulma uygulaması olan Find My Kids, çocuğunuzun sizinle olmadığınızda veya kendisini aradığınızda cevap veremediğinde endişelenmemeniz için yardımcı olacaktır. Bu uygulamayla çocuğunuzun yerini belirler, onun iyi olduğunu bilmek için etrafında olan biteni dinler, aramanızı duymadığında yüksek sesli bir sinyal gönderir, okula zamanında gidip gitmediğini kontrol eder, aile sohbeti gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, pil kontrolü yaparal çocuğunuzun telefonunu zamanında şarja takmasını sağlayabilirsiniz.  

Find My Kids uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Facebook, 2022 Yılında Piyasaya Yeni Bir Akıllı Saat Sürmeyi Planlıyor 

HBO Max, Haziran Ayında ABD Dışındaki Küresel Pazara Açılmaya Başlayacağını Açıkladı 

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz