samsung-neo-qled-tv

Samsung Neo QLED 8K TV ve premium ev sinema ses sistemi tanıtıldı. Dünyanın ilk 11.1.4 kanallaı Dolby Atmos Soundbar teknolojisinin yanı sıra televizyonlar, Quantum Mini LED, karanlık sahnelerin gerçek siyah olmasını sağlıyor.

Özellikle pandemi dönemi ile birlikte insanlar, evde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bununla birlikte ev sinema sistemleri ve dijital ürünler, çok daha önemli hale geldi. Film izlemek için sinemaya gitmek yerine artık internetten ya da abonelik bazlı platformlardan izlemek daha büyük bir konfor olarak görülüyor. Samsung, evde sinema deneyimi isteyen kullanıcılar için Neo QLED 8K TV ve soundbar ses sistemini tanıttı.

Quantum Mini LED ile ekrandaki tüm ayrıntılar göz önünde

samsung-qled-neo-8k-tv-teknosafari

Hızlı ve yoğun tempolu aksiyon filmlerinde her piksel ayrı bir önem taşır. Samsung TV ile LED ışıkları üzerindeki denetim, ayrıntıları çok daha eksiksiz bir şekilde iletebiliyor. Samsung 2021 Neo QLED 8K, tam da bu sebeple özel Quantum Mini LED donanımını kullanıyor.

Samsung’un tescilli mikro katman teknolojisi sayesinde görüntüler, daha canlı ve gerçeğe yakın şekilde ekrana yansıtılıyor. Film izlerken bir karakterin cildindeki ter damlalarına kadar tüm detaylar net bir şekilde görüntülenebiliyor.

Dünyanın ilk 11.1.4 Dolby Atmos Soundbar teknolojisi

Pandemi ile birlikte insanlar, evlerinde sinema deneyimi yaşamayı tercih etmeye başladı. Bununla birlikte ev sinema sistemleri çok daha önemli hale geldi. Samsung HW-Q950A ses sisteminin 11.1.4 kanal hoparlörleri ve Dolby Atmos teknolojisi, ekstra hoparlör kullanmak zorunda kalmadan üç boyutlu ses sunuyor.

Soundbar, televizyona bağlandığında, farklı cihazlar ve içerik arasındaki uyumluluk sağlıyor. TV’nin yerleşik hoparlörü otomatik olarak devre dış bırakılırken, Q-Symphony teknolojisi ile birlikte odanın her tarafından seslerin gelmesi sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir:

Metaverse Evrenleri ile Dijital Pazarlama Bütçeleri 3 Kat Artacak

Netflix Dizisi Arcane için 2. Sezon Olacak mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz