Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarımı yapan Apple, aynı zamanda bunların ticaretini de gerçekleştiren çok uluslu bir Amerikan şirket. Telefon teknolojisi alanında da dünya çapında önemli bir pazara sahip olan marka, iPhone telefonlarla ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip. Genel olarak oldukça büyük bir kullanıcı memnuniyetine sahip olan iPhone içinse son zamanlarda aynı yönde bazı şikayetler geliyor. Buna göre özellikle iPhone’larda ve ayrıca başka bazı Apple ürünlerinde yeni bir hata çıkıyor ve cihazı durduruyor.
Dünyanın en popüler ve en büyük akıllı telefon markalarından birisi olan iPhone, her yeni modeli ve yeniliği ile kullanıcılara oldukça etkin bir deneyim yaşatıyor. Ancak maalesef, her cihazda olduğu gibi iPhone’larda da kusursuz bir kullanım söz konusu değil. Son zamanlarda Apple ürünlerinde bazı hataların ortaya çıkması kullanıcıların şikayetlerine neden oldu. İşte detaylar!

Apple ID Girişi İstiyor

Bazı kullanıcılar, Apple’ın kimi ürünlerinde ve özellikle de iPhone cihazlarında durup dururken Apple ID giriş ekranının açılmaya başladığına dair şikayetlerde bulunuyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar şifreyi girdikten sonra da hatanın ortadan kalkmadığını aktarıyor. Söz konusu sorunun Türkiye’deki kullanıcıları da etkileyip etkilemediği ise henüz bilinmiyor. Yaşadıkları sorunu Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlarla aktaran Apple kullanıcıları, Apple ürünlerinin durup dururken bir anda Apple ID girişi istemeye başladığını söylüyorlar.

Apple Sorunu Ciddiye Alıyor mu?

Apple kullanıcıları, Twitter üzerinden paylaşım yaparak cihazlarında yaşamış oldukları sorunu aktarıyor ve bir yandan da bu sorunun çözülmesini istiyorlar. Kullanıcıların yapmış oldukları paylaşımlara göre, cihazlar sürekli olarak “Apple ID şifresi girin” uyarısı gönderiyor. Ardından çözüm arayan kullanıcılar hesaptan çıkış yaparak yeniden Apple ID girişi yapmaya çalıştıklarında ise giriş yapamıyorlar. Sonuç olarak bir anda kullanıcının karşısına çıkan şifre talebi karşılansa dahi hata ortadan kalkmıyor. Ancak kullanıcılar her ne kadar sosyal medya hesapları üzerinden sorunlarına çözüm aramaya çalışsa da Apple bu konuda çok telaşlı değil gibi görünüyor. Çünkü Apple servislerinin çalışma durumunu gösteren Apple Sistem Durumu sayfası incelendiğinde burada herhangi bir sorun görülmüyor. Söz konusu hatadan ise şu ana kadar henüz kaç kişinin etkilendiği bilinmiyor. Fakat genellikle Portekizce ve Japonca şikayetler görüldüğü için sorundan belli bölgelerdeki kullanıcıların etkilenmiş olabileceği düşünülüyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz