Yetişkin video platformu Pornhub ’ta artık sadece kripto para üzerinden ödeme alınmaya başlandı. Geçen günlerde gündeme sert eleştirilerle gelen Pornhub için, Mastercard ve Visa platformda kendi kredi kartlarının ödeme yapma işlemlerini askıya almıştı. Pornhub ’ta premium abonelik işlemleri artık sadece kripto para ile yapılacak.

Geçen günlerde gündeme gelen, Pornhub’ta onaylanmamış kullanıcılar tarafından platforma yüklenen ve erişkin olmayan çocukların yer aldığı videoların olduğunun belirtilmesi üzerine, dünyanın en çok ziyaret edilen yetişkin video içerikleri sunan şirket ağır eleştiriler almıştı. Bu iddiaların ardından ise, Mastercard ve Vis,a kendi kredi kartları üzerinden Pornhub’ta ödeme işlemlerini askıya aldığını açıklamıştı. Pornhub, kredi kartlarının ödeme işlemlerinin askıya alınmasının ardından çareyi kripto paraya yönelerek aramaya başladı. 

Mastercard ve Visa Pornhub ödemelerini askıya aldı

Bir yılı aşkın süredir dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisi sebebiyle uygulanan karantina tedbirleri yetişkin video içeriği platformu Pornhub’ın ziyaretçi sayısını ciddi bir şekilde arttırdı. Ancak son zamanlarda gündeme oldukça ciddi suçlamalarla gelen Pornhub, The New York Times’ta yayınlanan ‘The Children of Pornhub’ (Pornhub’ın Çocukları) haberiyle pek çok eleştirinin hedefi oldu. 

Söz konusu haberde, sitede pek çok kişinin bildiği ve buna rağmen gündeme gelmeyen olaylardan bahsediliyor. Platformda onaylanmamış kullanıcıların yüklediği ve içinde erişkin olmayan çocukların yer aldığı videoların bulunduğu haber sebebiyle, Mastercard ve Visa, ciddi bir adım attı. Şirketler platformda, premium abonelik ödeme işlemlerinin yapılmasını askıya aldığını belirtti. 

Bu adımın ardından, Pornhub onaylanmamış hesaplar tarafından yüklenen videoların kütüphaneden kaldırılacağını açıkladı. Pornhub platformdan yaklaşık 9 milyon videoyu kaldırdı. Bunun dışında ortaya çıkan haberlerin ardından artık platforma sadece resmi içerik ortakları ve Pornhub Model Programı üyelerinin video yükleyebileceğini açıkladı.

Pornhub ‘da sadece kripto para ile ödeme alınacak

Ortaya çıkan bu durumun ardından haklı olarak eleştirilerin ortasına düşen platform, aldığı yeni kararlarla imajını kurtarmaya çalışsa da Mastercard ve Visa’nın aldığı kararı değiştirmemesi, şirketi ödeme almak için başka bir yola itti. Pornhub her ne kadar söz konusu videoları platformdan kaldırsa ve birtakım önlemler almaya çalışsa da, platformda artık sadece kripto para ile ödeme alabilecek. Şirket, Pornhub premium abonelerinin ödeme işlemlerini artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimleri ile yapabilecek.

İlginizi Çekebilir:

Pornhub, Black Friday’de 200 Dolara Ömür Boyu Üyelik Paketi Sunacağını Açıkladı

Pornhub, videolarında altyazı kullanmadığı için davalık oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz