Apple Event etkinliğnide Apple Watch Series 6 akıllı saati tanıtıldı. Sağlık sorunlarına getirdiği çözümlere dikkat çeken Amerikalı teknoloji devi, COVID 19 virüsüne karşı önemli verileri kaydederek araştırmalara destek olduğunu belirtti.

Apple Watch Series 6, 399 dolar; Apple Watch Series SE 279 dolar olacak

Apple yeni saatinde ön plana çıkardığı en önemli özellik kandaki oksijen miktarını her şekilde ölçümlemesi oldu. Çeşitli üniversiteler ve tıp merkezleri ile araştırmalara ortak olan teknoloji devi, akıllı saatinin influanza başlangıcında önemli bir uyarı verdiğini belirtti. Kandaki oksijen miktarının düşmesiyle COVID 19 sürecinin daha iyi anlaşılabileceğine vurgu yapan şirket, kalp krizlerine karşı önemli bir erken uyarı olacağını belirtti.

Apple Watch Series 6 akıllı telefonu gücünü optimize edilmiş Apple Bionic 13 işlemcisinden alıyor. 5 farklı renk seçeneği sunulacak akıllı saatler farklı işbirlikleri ile özel sürümlere sahip olacak. Watch Series 6 Nike, Watch Series 6 399 dolar fiyat etiketine sahip olacakken, şirket yeni bir saati daha bünyesine kattı. Apple Watch SE ile birlikte daha uygun fiyata daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen şirket, bu modelinde önemli donanımları Series 6 ile aynı tuttu.

Apple Watch Series 6

Apple Watch SE uygun fiyatı ile birlikte 3 kat daha hızlı

279 dolar fiyat etiketine sahip olan bu model Series 3’e göre 3 kat daha hızlı olacak. 12 taksit fırsatı ile Apple Store’da satılacak akıllı saat cuma günü stoklarda olacak. Çocuklara yönelik olarak “Aile Kurulumu” ‘nu getiren üretici, rahatsız etme modu ile çocukların derslerde saati verimli olarak kullanmasını sağlayacak.

Düşme algılaması ile birlikte sizlere uyarı verebilecek akıllı saatler acil durumlarda otamatik arama özelliğini de sunacak. Yeni silikonlarda önemli dğeişikliğe giden Apple, farklı boyutlarda akıllı saatini satışa sunacak. Bağlntı olmadan, tamamen saate bağlı kayışlar ile birlikte yüzücülerin ve spor yapanların komforunu sağlayan şirket, farklı ve renkli tasarımları ile rekabet edecek. Özellikle klasik, sportif ve genç dizaynları ile birlikte farklı kitlelere hitap edecek Apple, 10 farklı spora karşı ölçüm yapabilecek. Siri ve iPhone işbirliği ile ekosistemini bir adım öne taşıyan şirket, tüm ölçümleri ve kronometreyi bir alanda sunacak.

Yeni emoji duvar kağıtları ile birlikte dokunmalara karşı tepki veren ve şekil değiştiren canlı duvar kağıtları ile kişiselleştirebilen akıllı saatte yüzlerce kombinasyon ile duvar kağıdı üretmek mümkün olacak. Nike işbirliğinde geliştirilen arayüzü Watch Series 6 Nike modeline uyarlayan Apple Fitness+ ile akıllı saatlerini de destekleyecek.

Apple Watch Series 6 fiyatı

Apple Watch Series 6 (GPS), 3.799 TL başlangıç fiyatıyla satışa çıkıyor.

Apple Watch Series 6 (GPS) bugünden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilir ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren ABD, Porto Riko ve 27 diğer ülke ve bölgede satışa sunulacak.

Apple Watch Series 6 (GPS + Cellular) bugünden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilir ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren ABD, Porto Riko ve 21 diğer ülke ve bölgede satışa sunulacak. Operatörlerin uygunluk durumunu öğrenmek için apple.com/tr/watch/cellular adresini ziyaret edin.

Apple Watch Nike bugünden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilir ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren ABD, Porto Riko ve 27’den fazla diğer ülke ve bölgede satışa sunulacak. Daha fazla bilgi için apple.com/tr/apple-watch-nike veya nike.com/applewatch adresini ziyaret edin.

Apple Watch Series 6 kayışları internet üzerinden satılacak

Yeni Apple Watch kayışları bugünden itibaren apple.com ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilir ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren satışa çıkacak. (PRODUCT)RED renkteki Solo Loop ve Örgü Solo Loop Ekim sonunda satışa sunulacak. Solo Loop ve Örgü Solo Loop kayışlar, Apple Watch Series 4 ve daha yeni Apple Watch modelleriyle uyumludur.

watchOS 7, Apple Watch Series 3 ve daha yeni modeller için 16 Eylül’de kullanıma sunulacaktır ve iOS 14 sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni iPhone modeli gereklidir. Tüm özellikler her aygıtta kullanılamayabilir.

Müşteriler doğrudan Apple’dan satın aldıklarında, Apple Watch Studio, müşterilere tercih ettikleri kasa ve kayış kombinasyonunu seçerek tamamen kendilerine ait, benzersiz bir stil yaratma olanağı verir.

Apple Watch SE Fiyatlar ve Bulunabilirlik

Apple Watch SE (GPS), 2.699 TL başlangıç fiyatıyla satışa çıkıyor.

Apple Watch SE (GPS) bugünden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilir. Apple Watch SE (GPS) 18 Eylül Cuma gününden itibaren ABD, Porto Riko ve 27 başka ülke ve bölgede satışa sunulacak.

Yeni Apple Watch kayışları bugünden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilecek ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. PRODUCT(RED) Solo Loop ve Örgü Solo Loop Ekim sonunda satışa sunulacak. Solo Loop ve Örgü Solo Loop kayışlar, Apple Watch Series 4 ve daha yeni Apple Watch modelleriyle uyumludur.

watchOS 7, Apple Watch Series 3 ve daha yeni modeller için 16 Eylül’de kullanıma sunulacaktır ve iOS 14 sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni iPhone modeli gereklidir. Tüm özellikler her aygıtta kullanılamayabilir.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple Store, ‘Apple Event’ Öncesi Erişime Kapatıldı 

‘Panzer Dragoon: Remake’, 25 Eylül’de PC Platformuna Geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz