Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Epic Games, kısa bir süre önce verdiği GTA 5 hediyesi ile eş zamanlı kullanıcı sayısında Steam’e gerçek bir rakip oldu. Steam, hala yarışı ön sırada götürüyor olsa da Epic Games Store (EGS), yaklaşık 2 yıllık bir süre içerisinde rakip platforma yetişmeye başladı.

Epic Games‘in Mayıs ayında verdiği ücretsiz Grand Theft Auto 5 (GTA 5) o kadar çok istek gördü ki EGS’in rekoru kırıldı. Hatta talep öyle bir hal aldı ki tüm gün boyunca oyuncular, GTA 5’i almaya çalışsalar da başarılı olamadılar ve oyun, ancak ertesi güne gelindiğinde alınabilmeye başladı. Ayrıca şirketin 4 büyük oyun hediyesi de oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Ücretsiz olarak kullanıcılara verilen GTA 5’in ardından “Civilization 6”, “Borderlands: The Handsome Collection” ve “Ark: Survival Evolved” oyunları da hediye olarak verildi. Bu hediyeler sayesinde Epic, kullanıcı sayısını da önemli oranda artırmış oldu.

Epic Games, güncel verilere göre eş zamanlı 13 milyon ve aylık aktif olarak 61 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Bu başarının en büyük etkenlerinden biri de kullanıcılara verilmiş olan bu büyük oyun hediyeleri.

Epic Games Store’un Ücretsiz Oyun Kampanyası, Şirketi Büyütüyor

EGS Genel Müdürü Steve Allison, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “EGS’i çıkardığımızdan bu yana, dünya çapındaki oyunculara muhteşem oyunlar sunabilmek için her zaman, haftalık Free Games (Ücretsiz Oyun) etkinliği gibi bir etkinlik yaratmak istedik” dedi. Allison, dünyanın en büyük dört oyununu oyunculara ücretsiz bir şekilde sunmak için ciddi yatırım yaptıklarını da sözlerine ekledi.

2020 yılından beri hızla büyüyen şirketin platformda bulunan iş ortakları; güncel olarak diğer platformlarda yüzde 70 kârla sattıkları oyunları, Epic Games üzerinden yüzde 88 kârla satışa sunuyor.

Epic, güncel olarak 13 milyon eş zamanlı kullanıcıya sahip. Steam’in 24.5 milyon eş zamanlı kullanıcısı (aylık yaklaşık 95 milyon aktif kullanıcı), bu rakama uzak gibi görünse de yine de ikili, rekabet seviyesinde görülüyor. Şirketin verdiği hediyelerin büyüklüğü ile bu sayıların zamanla artacağı ve mağazanın daha da fazla oranda canlanacağı tahmin ediliyor.

Genele bakıldığında ise sadece 2 yıldan daha az bir süredir var olan bir oyun mağazası için bu rakam, büyük bir başarı.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mount & Blade II: Bannerlord Epic Games Store’da %20 İndirimle Çıktı

Mortal Shell Oyunu Epic Games Store ‘a Özel Sunulacak

6 Adet Electronic Arts Oyunu Daha Steam ‘e Eklendi

Epic Games’den 3 ücretsiz oyun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz