Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bursalı Oğuz Akçay’a Nilüfer Belediyesi’nden burs desteği geldi. iPhone telefonunda açık bulan Akçay’a Apple geçtiğimiz günlerde 100 TL ödül vermişti.

Lise öğrencisi Oğuz Akçay, iPhone’da teknik bir açık bulmuş ve Apple genci 100 TL gibi bir miktarla ödüllendirmişti. Bursalı Oğuz Akçay’a Nilüfer Belediyesi gencin eğitim masrafları için burs imkanı sağlayacağını açıkladı.

Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik lisesi bölümünde son sınıf öğrencisi olarak okuyan Oğuz Akçay, Apple’ın ürettiği iPhone’da  bir yazılım açığı tespit etmiş ve durumu şirkete bildirmişti. Apple, Akçay’a 100 TL gibi bir ödülle karşılık vermişti. Bu durumun ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem gencin eğitim masrafları için Akçay’a burs sağlamak istediklerini dile getirdi.

Üniversite sınavlarına hazırlanan Akçay’ın daha iyi bir eğitim almasını istediğini belirten Başkan Erdem, “Çok etkilendim açıkçası. Burada yaşayan bir kardeşimin, bir dünya devinin eksikliklerini bulma becerisi beni çok heyecanlandırdı. Görüyorum ki pırıl pırıl, geleceği parlak olan bir genç arkadaşımız kendisi’’ dedi.