Asistan, Avrasya Tüneli’nin internet sayfası, mobil uygulaması ve WhatsApp hesabı üzerinden kullanıcılara hizmet veriyor

Yapay zekâ şirketi CBOT ve Avrasya Tüneli işbirliğiyle 7/24 hizmet verecek yepyeni bir yapay zeka tabanlı sanal asistan projesine imza atıldı. CBOT’un yapay zeka, doğal dil işleme (NLP) ve makine öğrenimi teknolojileriyle donatılan ‘Avrasya Tüneli 7/24’ isimli sanal asistan, Avrasya Tüneli’nin kullanımına ilişkin soruları cevaplamanın yanı sıra; geçişler, geçiş ihlalleri, borç ve ödeme sorgulama ve Masterpass ile ödeme alma gibi birçok işlemi de yapabiliyor. CBOT Platform üzerinde, CBOT’un bot oluşturma ve entegrasyon araçları ile hayata geçirilen asistan, Avrasya Tüneli’nin kullanıcılarına daha hızlı ve verimli hizmet vermesine katkıda bulunacak. Bir müşteri hizmetleri temsilcisi gibi kullanıcılarla yazılı diyalog kuran Avrasya Tüneli’nin yeni dijital asistanı ‘Avrasya Tüneli 7/24’, Avrasya Tüneli’nin internet sayfası, mobil uygulaması ve WhatsApp hesabı üzerinden kullanıcılara hizmet veriyor. Şu an Türkçe dil desteği bulunan Avrasya Tüneli 7/24, sonraki fazlarda farklı dillerde de hizmet verecek.

Sanal asistan ile birçok işlem yapılabiliyor

 Avrasya Tüneli Bilişim Teknolojileri Direktörü Murat Çalışırişçi, “CBOT ile birlikte geliştirdiğimiz ve sektörde yapay zekâ tabanlı ilk chatbot olan “Avrasya Tüneli 7/24”, tünelin kullanımına ilişkin soruları cevaplamanın yanı sıra; geçişler ve geçiş ihlalleri, borç ve ödeme sorgulama işlemlerini yapabiliyor. Ayrıca güvenli altyapısıyla “Avrasya 7/24”, Masterpass ile ödeme sürecini, farklı sayfalara yönlendirmeden, Avrasya Tüneli’nin internet sitesinde veya WhatsApp’ta olması farketmeksizin bot deneyimi üzerinden tamamlayan Türkiye’deki ender örneklerden biri olma özelliği taşıyor.” dedi.

Yapay zekâ alanındaki tecrübemizi ulaşım alanına taşıyoruz

 Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan CBOT Kurucusu ve CEO’su Mete Aktaş, “Ülkemiz adına önemli bir proje olan Avrasya Tüneli için geliştirdiğimiz sanal asistan “Avrasya Tüneli 7/24” ile yapay zekâ alanındaki tecrübemizi ulaşım alanına taşıyoruz. Avrasya Tüneli iş birliği ile kullanıcıların tünel kullanım deneyimini en üst seviyeye çıkaracak konuları analiz ettik ve derin öğrenme teknolojisine sahip sanal asistanımızı bu alanda oluşturduk. ” şeklinde konuştu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz