Samsung iTest

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, ‘Galaxy’ cihazlara geçiş yapmayı düşünen iPhone kullanıcılarının ‘One UI’ arayüzü ve ‘Galaxy’ ekosistemini deneyebilecekleri ‘iTest’ isimli bir web uygulaması yayınladı. Şirketin, söz konusu hamle ile ‘Galaxy’ akıllı telefon ailesine daha fazla kullanıcı çekmeyi hedeflediği tahmin edildi. 

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, ‘Galaxy’ cihazlara geçiş yapmayı düşünen iPhone kullanıcılarının ‘One UI’ arayüzü ve ‘Galaxy’ ekosistemini deneyimleyebilecekleri ‘iTest’ isimli bir web platformu yayınladı. Yayınlanan internet sitesi üzerinden kullanıcıların; Galaxy cihazlardaki uygulamalar, ayarlar, uygulama mağazası, temalar ve mesajları içeren ana ekranı görüntüleyen bir web uygulaması indirebildikleri belirtildi. Apple’ın da geçmişte kullanıcıların ‘iOS’ ekosistemini deneyimleyebilmeleri için benzer bir hamle yapmış olduğu biliniyordu. 

Diğer yandan; Samsung’un, söz konusu hamle ile ‘Galaxy’ akıllı telefon ailesine daha fazla kullanıcı çekmeyi ve tüketicileri, daha uygun fiyata daha iyi bir deneyim sunacağına ikna etmeyi hedeflediği tahmin edildi. Samsung Yeni Zelanda’dan John Alexander, konuya ilişkin açıklamasında yeni bir işletim sistemine geçme fikrinin birçok kullanıcı için göz korkutucu olabileceğini bildiklerine işaret etti. ‘iTest’in tüketicilere cihaz değişikliği yapmadan Samsung ekosistemini deneme fırsatı sunmak üzere tasarlandığını dile getiren Alexander; her işlevi ve özelliği kopyalayamamış olsalar da platformun, uygulamaları ve ayarları büyük oranda deneyimleme imkanı sağladığını belirtti. 

Samsung ‘iTest’ uygulaması, interaktif ipucu ve içerikler de sunuyor

Samsung iTest Uygulaması

Aktarılan detaylara göre; Samsung ‘iTest’ uygulaması, hem uygulamaların nasıl çalıştığını gösteriyor hem de interaktif ipucu ve içeriklerin yanında simüle edilmiş arama ve mesajlar içeriyor. Kullanıcılar; uygulama aracılığıyla ayrıca temalar, kamera işlevleri, ‘Galaxy Wearable’ uygulaması ve daha fazlasını açıklayan kısa eğitim videoları da izleyebiliyor. Samsung; esprili bir biçimde uygulamanın ‘Ayarlar’ bölümünün, geliştiricilerin öğle molası verebilmesi adına basitleştirildiğine işaret ediyor. Samsung Yeni Zelanda tarafından geliştirilen uygulamanın, dünya genelindeki tüm kullanıcılar tarafından denenebileceğinin de altı çiziliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, İlk Wi-Fi 6E Destekli 8K QLED Televizyon Modellerini Tanıttı!

Samsung Galaxy Buds Pro, İşitme Kaybı Yaşayanlar İçin Ortam Sesini 20 Desibele Kadar Yükseltebiliyor

Samsung Galaxy A52 ve Galaxy A72’nin Türkiye Fiyatları Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz