Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Trendyol’un teknoloji geliştirme departmanından yepyeni bir haber var. Teknoloji geliştirme departmanı Trendyol Tech, bugün web geliştiricileri için yerli bir kaynak yayınladı. Hatta departman, yıllardır kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu tasarım dilini tüm dünyanın kullanımına açtı.
Trendyol teknoloji geliştirme departmanı olan Trendyol Tech, ‘Baklava’ kütüphanesinin ilk sürümünü paylaştı. Ülkemizin en büyük e ticaret şirketlerinden birisi olan Trendyol, aynı zamanda ekonominin teknoloji sektörünü de şekillendirmeye devam ediyor. Binlerce kişinin istihdam edildiği şirkette, Trendyol’un teknoloji geliştirme departmanı olan Trendyol Tech, web geliştiricileri için de yerli bir kaynak yayınladı. İşte detaylar!

Baklava Kütüphanesinin İlk Sürümü Paylaşıldı!

Türkiye’nin en büyük e – ticaret platformlarından birisi olan Trendyol’un Trendyol Tech ekibi, web sayfası geliştirenler için “Baklava” kütüphanesinin ilk sürümünü paylaştı. Günümüzün en popüler kütüphanelerinden birisi olan Bootstrap ve Tailwind’e rakip olabilecek düzeyde olan “Baklava”, web geliştiricileri tarafından bu kütüphanelerle birlikte kullanılabilecek. Kütüphane herkese açık olarak yayınlandı ve bu, Trendyol’un sitesinde ve mobil uygulamasında gördüğümüz tasarım dilinin herkese açık olmasını sağladı. Peki Trendyol’un Baklava kütüphanesi nasıl kullanılabilir?

Nasıl Kullanabilirsiniz?

E-ticaret platformları arasında en popüler isimlerden birisi olan Trendyol, teknolojik ve dijital anlamdaki gelişimler konusunda da liderliğini korumaya devam ediyor. Çağın gereklerinin son derece farkında olan şirket, bünyesi altında bir teknoloji geliştirme departmanına da sahip. Son yeniliklerin yakından takip edildiği ve e – ticarete ilişkin farklı uygulamaların planlandığı departman, son olarak bir paylaşımda bulundu. Trendyol teknoloji geliştirme departmanı olarak bilinen Trendyol Tech, ‘Baklava’ kütüphanesinin ilk sürümünü kamuoyu ile paylaştı. Söz konusu Baklava kütüphanesinin kullanımı konusunda ise birçok kişiden sorular gelmekte. Söz konusu kütüphanenin kullanılabilmesi için öncelikle şirket tarafından paylaşılan kodları ekleyerek yine verilen bağlantı üzerinden erişebileceğiniz CSS kodlarını projenizde kullanmanız gerekiyor. Ardından istediğiniz tuşu, metni, görsel kutucuğu ya da tabloyu Trendyol’un diliyle yazabileceksiniz. Diğer yandan kütüphaneyi Vue, React veya Angular ile birlikte de kullanabiliyorsunuz. Hatta bu kütüphaneye kendi katkılarınızı da ileterek kütüphanenin daha çok gelişmesini ve daha kapsamlı hale gelmesine de katkıda bulunabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz