Geçtiğimiz yıl kripto para borsalarından birisi olan THODEX isimli kripto para borsasının CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi bekleniyor. Arnavutluk’ta ele geçirilen  Özer, Arnavutluk Yüksek Mahkemesi tarafından Türkiye’ye iade edilmesi kabul edilen Özer’in ülkeye ne zaman getirileceği ise belli oldu.
Kripto para borsası mağdurlarının gözü kulağı Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iade edileceği tarihe ilişkin haberlerde. Bilindiği gibi kaçak CEO Faruk Fatih Özer ve şirket yöneticileri, 21 Nisan 2021 yılında sistemde beş günlük kapama açıklaması yapmış ve üzerine de sosyal medya hesaplarını kapatmışlardı. Bunun üzerine bazı kullanıcılar Thodex için suç duyurusunda bulunmuştu. En son Arnavutluk’ta ele ele geçirilen Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi Arnavutluk Yüksek Mahkemesi tarafından kabul edildi. İşte detaylar!

Hesaplarına Müdahale Edemediler

Aktif olarak kullanılan ve kısa bir süre önce yatırımcılara 2 milyon adet Dogecoin dağıtma kararı ile sesini duyurmayı başaran THODEX kripto para borsası, geçtiğimiz yıl oldukça sıkıntılı anlar yaşamış ve yaşatmıştı. Söz konusu sıkıntılar ise bazı mağdurların sosyal medya hesapları üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarla ortaya çıktı. Paylaşımlara göre, THODEX’te özellikle para çekmek isteyen kullanıcılar paralarını çekemiyor hatta hesaplarına herhangi bir şekilde müdahale edemiyorlardı. Tüm bunlar da aslında Dogecoin’de yaşanan yükselişlerin ardından başladı. Bu yükselişin ardından THODEX borsasında paraları bulunan kullanıcılar farklı borsalara para transferi yapmak istediler. Ancak hesaplarındaki paralarını farklı borsalara transfer etmek istediklerinde ise borsada kesinti olduğunu ve THODEX’in işlemlere izin vermediğini söylediler.

Arnavutluk’tan İade Kararı

Geçtiğimiz ağustos ayında Arnavutluk’ta ele geçirilen THODEX kripto para piyasası CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında dün önemli bir karar alındı. Geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler olan ancak bir süre sonra hesaplarındaki paralara müdahale edemeyen insanların şikayeti sonrasında ifşa olan Thodex’in kurucusu Özer’in Türkiye’ye iadesi sonunda karara bağlandı. Arnavutluk’ta ele geçirilen Özer, Arnavutluk Yüksek Mahkemesi tarafından alınan iade kararı sonrasında 20 Nisan tarihinde yani yarın Türkiye’ye getirilecek. İade işlemleri sona erer ermez de kaçak CEO’nun Türkiye’deki yargılanmasına başlanacak. Fatih Furkan Özer’in yargılanma nedeni ise yapmış olduğu milyarca dolarlık vurgun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz