Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Binance, yurt dışında yoğun ilgi gören ‘Öğrenci Elçisi’ programını Türkiye’de başlattı. İşte, program hakkında tüm detaylar…

En büyük kripto para borsası olarak dikkat çene Binance, dünya genelinde başarı yakalayan ve yoğun ilgiyle karşılaşan ‘Binance Öğrenci Elçisi Programı’nı ülkemizde başlattı. Binance Türkiye bünyesinde başlatılan programın amacı, ülkemizde finansal okuryazarlık bilincinin artırılması olacak.

Program, Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerine ulaşmayı hedefleyerek üniversitelerin her kampüsünden en fazla iki kişiyi öğrenci elçisi olarak kabul edecek.

Programa Başvuru Nasıl Yapılacak?

Binance Öğrenci Elçisi Programı kapsamında köprü görevi üstlenmek isteyen öğrenciler, başvurularını Binance Akademi’nin internet sitesi üzerinden kolay şekilde yapabilecek. Başvuruların ardından yürütülecek değerlendirme ile öğrenci elçileri önümüzdeki haftalarda belirlenecek.

Programa Seçilenleri Neler Bekliyor?

Binance elçisi olmaya hak kazananlar, finansal okuryazarlık eğitiminden staj imkânlarına kadar birçok farklı fırsattan faydalanabilecek.

Binance Öğrenci Elçilerinin Üstleneceği Görevler

Binance elçileri, Web3 teknolojileri ile blokzincir alanındaki bilgi birikimlerini kullanarak, öğrenim gördükleri üniversitelerde bu alanlarda gerçekleştirilecek etkinlere destek olacak. Bu sayede hem finansal okuryazarlık alanında diğer öğrencilere rehberlik edecek hem üniversitelerde oluşturdukları yerel teknoloji gruplarında liderlik deneyimi kazanarak geleceğin teknolojileri alanında farkındalık seviyesinin yükselmesine destek sağlayacak.

Son zamanlarda Binance Türkiye ile ilgili başka bir gelişme ise bitcoin’in 14. yaş gününe özel 20 kişiye 25 bush dolar hediye edileceğiydi. Binance Türkiye, Bitcoin Genesis Günü’nün 14. yıldönümüne özel uzman isimlerin katılacağı bir webinar düzenledi. Webinarda, ilk BTC bloğunun 3 Ocak 2009’da piyasaya sürülmesinin ardından yaşanan değişim ve yeni gelişmeler ile geleceğin dünyası anlatıldı.

Aynı zamanda webinarda; katılımcılara etkinlik konuları ile ilgili bazı sorular sorulacak. Bunları doğru yanıtlayan katılımcılar çeşitli ödülleri kazanma şansı elde edecek. Etkinlikte toplam 500 BUSD değerinde ödül dağıtıldı.

3 Ocak tarihinde gerçekleşen webinarda; Blockchain Metaverse Akademi kurusucusu Devrim Danyal, Blockchain Veri Analiz Platformu, CryptoQuant’ın Türkiye Topluluk yöneticisi ve Araştırmacı Burak Tamaç, Kripto Sözlük Kurucusu Eren Caner, Uzman Coin Kurucusu ve Gazeteci Burak Köse yer aldı.

Binance Türkiye’nin son zamanlarda yaptığı yenilikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Gerçekleşen etkinliğe katılma fırsatı buldunuz mu?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz