Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Disney, Google Home’un rakibi olacak yeni sesli asistanını CES etkinliğinde tanıttı. İşte, Hey Disney’in özellikleri…

Her yıl ocak ayında düzenlenen CES, ilgi çekici teknolojilere ev sahipliği yapmaya bu sene de devam ediyor. CES 2023 etkinliğinde tanıtılan Hey Disney hakkında tüm detaylar…

Çocuklara Özel Teknoloji: Hey Disney

Amazon Alexa altyapısı üzerine kurulan yeni model, Disney’in sesli asistanı olarak adlandırılıyor. Amazon Echo akıllı hoparlör ve ekranları ile çalışan sesli asistan, kullanıcılara eğlenceli animasyonlar ile hizmet verecek.

Yeni sesli asistan, Pixar ve Star Wars gibi Disney dünyasının popüler yapımlarının yanı sıra çocuklar için hikaye ve oyun gibi özellikleri de içinde barındırıyor. Şirket, “Entegrasyon ile en güzel şey, Hey Disney’e bir soru sorduğunuzda hangi karakterin yanıtlayacağını asla bilemeyecek olmanız. Kayıp Balık Nemo, Dory veya Arabalar filminden Mater gibi karakterler de yeni sesli asistanımızda sizlerin sorularını yanıtlayacak.” açıklamalarında bulundu.

Özel Ses Asistanları Oluşmasına İmkân Sağlayan Alexa Custom Asisstant ile Oluşturuldu

İlk önce 2021 yılında karşımıza çıkan söz konusu ürün, özel ses asistanları oluşturmasını sağlayan Alexa Custom Asisstant sesli yapay zekâ temeli kullanılarak meydana getirildi. Yeni cihazın kademeli olarak Disney otellerinde müşterilerin karşısına çıkması bekleniyor.

Alexa’nın başkan yardımcısı Aaron Rubenson yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “Artık insanlar bir karakterle konuşmaya devam edebiliyor, günün sonunda odalarına döndüklerinde veya tatil dönüşü eve gittiklerinde hikayeye devam edebiliyorlar. Bu sihri tam anlamıyla eve getirmenin bir parçası olduğumuzu hayal etmek sadece sevindirici.”

Aynı zamanda Şirket, 2023 yılında Alexa Skills mağazası aracılığıyla son kullanıcı için satışa sunulacağının haberini verdi. Hey Disney modeli hakkında şu anlık herhangi bir fiyat açıklaması yapılmadı. Bununla birlike, Amazon Kids Plus aboneliğinin kullanıcılara ücretsiz şekilde sunulacağı da beliriltiliyor.

Alexa Custom Asisstant sesli yapay zekâ temeli kullanılarak meydana getirilen Hey Disney modeli hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce özel ses asistanları oluşturulmasını sağlayan bu teknoloji kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılacak mı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz