oppo-turkiye-buyudu-teknosafari

Canalys tarafından paylaşılan rapora göre Oppo, geçen yıla göre Türkiye’de %60 büyüdü. Şirket, Türkiye, Ukrayna ve Polonya içerisinde ilk kez ‘ilk üç marka’ sıralamasına girmeyi başardı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Orta ve Doğu Avrupa içerisinde başarılı büyüme sürecini devam ettiriyor. Canalys tarafından paylaşılan rapora göre Oppo, Türkiye’de bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %60’tan fazla büyüme elde etti.

Bunların yanında şirket, Romanya’da geçtiğimiz yıla kıyasla %130 büyüme elde etti. Polonya’da ise %44 üzerinde bir büyümeye imza attı. Ayrıca şirket, bölge genelinde pazar lideri bir büyüme yakaladı. Bu büyüme, Oppo teknolojilerinin bölge genelinde artan popülaritesini gözle önüne serdi.

Oppo, 2021 yılındaki başarılı büyümesinin ardından Avrupa’nın en büyük dördüncü akıllı üreticisi konumuna yerleşti. CEE bölgesinde 400 milyondan fazla nüfusa sahip 11 ülkede hizmet veren Oppo, son mali çeyrekte önemli başarılara imza attı.

Oppo Türkiye’de ilk kez ilk üç akıllı telefon üreticisinden biri oldu

oppo-turkiye-teknosafari

Tüm bu büyümelerin yanı sıra Oppo, Türkiye, Ukrayna ve Polonya içerisinde ilk kez, en büyük üç akıllı telefon üreticilerinin arasında yer aldı. Şirket, henüz yaz aylarında faaliyetlerine başladığı Macaristan ve Slovakya’da, satışlarını %232 artırmayı başardı.

Bunların yanında Oppo, Kazakistan’da Reno 5 ve Reno 6 modelleri ile ön plana çıktı. Reno serisi, kendi fiyat segmentinden %31 gibi bir pazar payı elde etti. Rusya gibi daha olgun pazarlarda, online satışlarda %600 artış gösteren Oppo, yerel pazarlarda ise rekor kırdı.

Oppo Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Johnny Zhang, konu ile ilgili ​​”OPPO genç bir marka ve en yeni inovasyonları geliştirmek DNA’mızda yer alıyor. Orta ve Doğu Avrupa’da büyümeye ve genişlemeye devam ederken, ürünlerimizi sade ve kullanımı kolay hale getirmeye odaklanıyoruz. Bir yandan yaratıcılık ve kişisellik üzerinde tam kontrol sunarken tüketicilerin en çok önem verdikleriyle bağlantıda kalmalarını sağlıyoruz. Bölgelerdeki kullanıcılar yaklaşımımızdaki gerçek değeri görüyor ve bu da OPPO’nun pazarlardaki başarısının devam etmesini sağlıyor.​” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

TP-Link, yeni ağ markası Mercusys ‘i tanıttı

Getir, New York içerisinde hizmete başladı!

Tencent, yeni oyun markası Level Infinite ‘i tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz