Okuma Süresi
2 dakika
Chromium tabanlı bir internet tarayıcısı olan Edge, son zamanlarda birçok yeni özellik ile kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Son olarak geliştirdiği yerleşik bir kripto para cüzdanı ise hayli merak edilen konulardan birisi. Çünkü bu sayede artık Edge kullanıcıları, kripto para cüzdanı sayesinde al-sat işlemi yapabilecekler.
Diğer kripto para cüzdanlarına gereksinim duymadan, doğrudan doğruya tarayıcınız üzerinden al-sat yapmak yani işlem yapmak istemez misiniz? Microsoft Edge, artık bir tarayıcı olmanın yanı sıra yerleşik kripto para cüzdan desteği sunmak için de testlere devam ediyor. Henüz test aşamasında olan yerleşik kripto para cüzdanı sayesinde hem kripto paralarınızı kontrol edebilecek hem de al sat işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. İşte detaylar!

Kripto Para Cüzdan Desteği

ABD merkezli teknoloji devlerinden birisi olan Microsoft’un internet tarayıcısı olan Edge, son zamanlarda ardı ardına getirmekte olduğu yeniliklerle kullanıcıların beğeni ve dikkatini toplamaya devam ediyor. Edge son olarak kullanıcılar için kripto para cüzdan desteği sunarak, kullanıcıların tarayıcı üzerinden kripto paralarını kontrol edebilmelerine ve işlem yapabilmelerine olanak sağlıyor. Aslında daha öncesinde Brave gibi bazı tarayıcılar da kripto paralar için bir entegrasyon sunmaya başlamışlardı. Şimdi ise Edge bu entegrasyonu sunan önemli bir tarayıcı olarak ismini bu alana yazdırmış oldu diyelim.

Al-Sat Yapabileceksiniz!

Microsoft Edge, henüz daha test aşamasında olan bir özellikle yatırımcıların kripto para alma ve satma işlemi yapabilmelerine de olanak sağlamaya hazırlanıyor. Yapılan hazırlıklar doğrultusunda kullanıcılar şu an için Coinbase ve MoonPay isimli borsaları kullanarak kripto para alıp satabilecekler. Bunun yanı sıra tarayıcınızda cüzdanda bulunan kripto paralar ile ilgili güncel haberlerin yer aldığı bazı ekonomi sayfaları, internet alışverişlerinde kripto para kullanımı ve NFT depolama seçeneği de bulunacak. Sonuç olarak özellikle kripto para yatırımcılığının artması ile birlikte kripro para dolandırıcılığının da artış gösterdiği bir dönemde, Microsoft’un bu hamlesi oldukça yerinde diyebiliriz. Dolayısıyla Microsoft’un Edge için geliştirmiş olduğu yerleşik kripto cüzdan özelliği sayesinde artık üçüncü taraf cüzdan sağlayıcıya herhangi bir ihtiyaç kalmamış olacak. Bu da söz konusu dolandırıcılıkları mümkün mertebe engelleyen bir kazanım.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz