Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sabah saatlerinde Google servislerine birçok kullanıcı erişmekte problem yaşadı. YouTube, Gmail, Drive ve Chrome’da yaşanan problem sadece Türkiye’de değil bölge ülkelerde de görüldü. Birçok ülke kullanıcısı Google servislerine erişemediğini sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Dr. Ömer Fatih Sayan’da Google Servislerinde yaşanan erişim sorunuyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Sayan: ”Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır.”

Google Sözcüsü erişim probleminden dolayı özür diledi

Webrazzi’nin haberine göre, kullanıcıların bugün yaşadığı Gmail, Google Drive, Takvim, Google Play ve Chrome tarayıcısını etkileyen problemin kimlik doğrulama sistemindeki bir arızasından kaynaklandığı düşünülüyor. Konu ile ilgili konuşan Google sözcüsü, kullanıcılardan özür dilerken, sorunun devam etmesi halinde Apps Status Dashboard‘un takip edilmesi gerektiğini iletti.

Ne olmuştu?

Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde kullanıcılar sabah saatlerinde Google servislerine erişim sağlayamamıştı. YouTube, Google Chrome, Google Drive’a giriş yapamayan kullanıcılar tepkilerini sosyal medyada dile getirmişti.

“Türkiye ve Bölge Ülkelerinde Google Servislerine erişim yok haberini okumak için tıklayınız.