Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google’ın geçen aylarda resmi olarak duyurduğu ve 19 Kasım’da satışa çıkaracağı yeni akıllı telefonu Pixel 5’in DXOMARK puanı açıklandı. Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu Pixel 5’in ortaya çıkan DXOMARK puanı cihazı almayı düşünenlerin aklında soru işareti yaratabilir. 

Google’ın gündeme sık sık gelen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Google Pixel 5, DXOMARK’ta ortaya çıktı. Akıllı telefonların, kamera kurumları, ses sistemleri ve ekranlarını inceleyen DXOMARK, Google Pixel 5’in puanını açıkladı. Geçen yıllarda DXOMARK listesine genellikle ilk 5’te giriş yapan Pixel ailesi Pixel 5 ile bu kez ilk 15’e bile zor girmiş halde. 

Google Pixel 5’in DXOMARK puanının 120 olduğu görülüyor. DXOMARK’ta genel fotoğraf performansı için 129 puan almayı başarsa da Google Pixel 5, zoom kategorisinde sadece 49 puan alabildi. Elbette ki bunun en önemli nedeni şirketin yeni amiral gemisi telefonu Google Pixel 5’te herhangi bir telefoto kameranın bulunmaması olarak yorumlanabilir. ABD’li teknoloji devinin yeni amiral gemisinin video performansının puanı ise 107 olarak açıklandı. 

Google Pixel 5 DXOMARK puanı

Günümüz akıllı telefonlarında, artık giriş seviye akıllı telefonlarda dahi gördüğümüz çoklu kamera kurulumunun Google Pixel 5 gibi bir amiral gemisi telefonda olmaması görüldüğü üzere bazı problemler yaşatıyor. Google Pixel 5’te özellikle bir telefoto kameranın yer almaması ise önemli bir eksiklik olarak yorumlanıyor. Bu sebepten ötürü Pixel 4’te 81 olan zoom puanının Pixel 5’te 49 olduğunu görüyoruz.

Google Pixel 5’in DXOMARK testinde özellikle pozlama, renk doğruluğu ve otomatik odaklama noktalarında oldukça başarılı olduğu belirtiliyor. Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu görüntülerdeki bozulmaları gidermede başarılı olsa da, konu zoom olunca olayların rengi değişiyor.

DXOMARK testlerinde Pixel 5’in video performansında, otomatik odaklama söz konusu olunca başarılı olduğu belirtiliyor. 4K UHD video kayıtlar da dahil olmak üzere nesneleri çok hızlı bir şekilde odakladığı belirtiliyor. Pixel 5’in DXOMARK sonuçları ele alındığında, cihazın Mate 30 Pro’nun hemen altında, Redmi K30 Pro’nun ise bir sıra üzerinde yer aldığı görülüyor. Google Pixel 5, DXOMARK listesinde 15. sırada kendisine yer buluyor. 

İlginizi Çekebilir:

Google, Pixel 5’i Fiyatı ve Özellikleriyle Resmi Olarak Tanıttı

Google Pixel 5’in Fiyatı Twitter’dan Yanlışlıkla Paylaşıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz