Son günlerde Rekabet Kurulu krizi ile gündeme gelen Google servislerine Türkiye’den erişimde sorun yaşanıyor. Gmail, YouTube, Google Drive gibi hizmetler erişilemeyen hizmetlerin başında geliyor. Türkiye’den başlayan sorunun Yunanistan, Bulgaristan ve Arnavutluk gibi ülkelere yayıldığı görülüyor. 

Kullanıcılar Google servislerine girmek istediğinde hatayla karşılaşıyor ve siteye ulaşılamadığı uyarısı çıkıyor. Sorunun neden kaynaklandığı ve ne kadar süreceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Google servislerine erişimde  başlayan sorun sebebiyle uygulama ve web sitelerinden erişimde sorunlar yaşanıyor ve kullanıcılar hizmetlere erişemiyor.

Google Autage haritasında Türkiye’de sorun yaşandığı ve sorunun sadece Türkiye’de olmadığı görülüyor.

Bugün itibariyle Google servislerine erişim problemi yaşanmaya başlandı. Google’a dünya üzerinde birçok noktada erişim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar Google’a bağlı Gmail, Youtube gibi birçok siteye erişim sağlayamıyor. Dünya üzerinde birçok kullanıcı Twitter üzerinden erişim sağlanamadığına dair tweetler atıyor.

Google’a Türkiye dışında Bulgaristan, Makedonya, Amerika Birleşik Devletlerinin de dahil olduğu 23 ülkede erişim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar Google’da yaşanan erişim sıkıntısının nedeni alternatif arama motorları üzerinden yanıt aramaya çalışıyor. Google tarafından henüz yapılmış bir açıklama olmasa da Google’ın bir ddos bir server saldırısına maruz kalmış olabileceği yorumları yapılıyor.

Sorunun Global kaynaklı olduğu ve Türkiye’deki Rekabet Kurulu kararıyla alakalı olmadığı düşünülüyor.

Sorun Giderildi

Saat 12.00 itibariyle Gmail, YouTube hizmetlerine tekrar erişim sağlanmaya başladı.