Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Piyasa ölçeğinde uygun fiyatları ve uzun pil ömrü sunan modelleri ile bilinen Xiaomi’nin Google ile ortaklık yapacağı iddia edildi.

Google Xiaomi İşbirliği Geliyor!

Çinli teknoloji devlerinden birisi olan Xiaomi’nin bugüne kadar Google’ın Wear OS platformunu çok da benimsemediği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ancak diğer yandan da Android dünyasında çok çeşitli seviyelerde telefonlara sahip olan firma yine de akıllı saat pazarında istediği seviyeye ulaşamadı. Bugünse bazı kaynaklar tarafından Xiaomi’nin Wear OS 3’e olan mesafesini kapatmak için bir girişimde bulunduğu yönünde iddialar ortaya çıkartıldı. Kaynakların vermiş oldukları bilgilere göre Xiaomi, Google ile bir ortaklık yaparak Google’ın Wear OS 3 platformuna dayalı bir akıllı saat geliştirecek. Hatta firmanın Wear OS 2 üzerine çalışma yapmanın yanı sıra Google Play Hizmetleri ile de beraber gelecek yeni bir akıllı saat için çalışacağı da iddia edildi. Öte yandan Wear OS 3 destekli çalışan Samsung, Galaxy Watch 5 ile büyük bir trend yakalarken bunun ardından Fossil Group da Wear OS 3’e ilişkin güncellemeleri kullanıcıların kullanımına sundu.

Xiaomi’de Yeni Dönem

Android telefon skalasında giriş seviyesinden amiral gemisine kadar her seviyeden akıllı telefonlara sahip olan Xiaomi, birçok akıllı saat firması gibi Wear OS 3 destekli olarak çalışmaya başlıyor. Wear Os 3 destekli Xiaomi akıllı saatinin kullanılabilir olması ve Xiaomi kullanıcılarının buna geçişini kolaylaştırmak içinse “Mi Fitness (Xiaomi Wear)” uygulamasının işe yarayacağı düşünülüyor. Bu arada mevcut akıllı saat serisi olan “MIUI Watch OS” üzerinde çalışmaya devam eden Xiaomi’nin bu markayı kolay kolay bırakması ise hiç kolay olmayacak gibi görünüyor. Fakat firma, yeni akıllı saati olan Xiaomi Watch markası ile kullanıcılara duyurmayı düşünüyor. Böylelikle marka giyilebilir ürün serisinde herhangi bir kafa karışıklığı yaratmak istemiyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Watch S1 Pro modelini duyuran Xiaomi, cihaz için başlangıç fiyatı 299 euro olarak belirledi. Paslanmaz çelik gövde ve deri kayış ile birlikte gelen modelin sağ tarafında Huawei Watch GT3 modeline benzer şekilde biri yuvarlak, diğeri gözükmeyen 2 düğme bulunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

https://www.youtube.com/watch?v=9f9LUp0vlOE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz